Zaburzenia psychiczne mogą mocno destabilizować codzienne życie. Jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń tego typu jest depresja, na którą chorują coraz młodsze osoby. Depresję powinno się leczyć, niestety nawet połowa przypadków zazwyczaj nie pozostaje zdiagnozowana.

Podstawowe objawy depresji

Pierwszym znakiem, że mamy do czynienia z depresją będzie pogłębiająca się utrata radości życia. Chory nie potrafi cieszyć się tym, co kiedyś dawało mu przyjemność, a jednocześnie wpada w stan otępienia i zobojętnienia na wszystko. Głębokiemu smutkowi towarzyszy zupełna niestabilność emocjonalna objawiająca się trudnym do opanowania płaczem i ogólną drażliwością. Depresja niszczy w człowieku chęć do życia. Pojawiają się kłopoty z najprostszymi czynnościami, jak wstanie z łózka czy umycie się. Osoba dotknięta depresją traci poczucie własnej wartości i przestaje wierzyć w siebie. Jednocześnie mogą występować myśli samobójcze. Więcej o depresji i innych zaburzeniach psychicznych można znaleźć na http://www.pharmacon.waw.pl/.

Dlaczego depresję trzeba leczyć?

Warto sobie uświadomić, że wielu ludzi z pewnym lekceważeniem traktuje depresję i radzi osobom nią dotkniętym, aby po prostu wzięły się w garść. Niestety, takie podejście może jedynie skutkować pogłębieniem się problemu. Depresja utrzymująca się przez wiele dni wymaga konsultacji medycznej i podjęcia adekwatnego leczenia. Jeżeli ktoś w naszym otoczeniu wykazuje jakieś symptomy tej choroby, to należy delikatnie go nakłonić do pójścia do psychiatry. Brak leczenia zazwyczaj skutkuje narastaniem objawów, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci samobójczej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ