staniki do karmienia

O tym, jak ważna jest dla kobiety wygoda w czasie laktacji, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To dlatego nadrzędną pozycję w jej szafie stanowią ubrania i staniki do karmienia. Szczególną uwagę należy jednak poświęcić bieliźnie, w tym wypadku biustonoszom, albowiem to one dźwigają na sobie największy ciężar. Ich rola opiera się na odpowiednim podtrzymaniu piersi, dzięki czemu zachowują swoją jędrność i szybko odzyskują kształt po zakończeniu laktacji. Dodatkowo, chronią przed pojawianiem się na skórze nieestetycznie wyglądających rozstępów.

Rodzaje staników do karmienia

W sprzedaży możemy znaleźć dwa najpopularniejsze modele biustonoszy do karmienia, np. https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze_Do-karmienia-1272.html. Pierwszy z nich stanowią fasony z ramiączkiem zapinanym na zatrzask. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, albowiem kiedy nadchodzi pora karmienia można szybko je rozpiąć i przystawić malucha do piersi. Drugi typ to staniki do karmienia, które wyposażono w specjalną zakładkę na miseczkach, dzięki czemu również zapewniają szybki dostęp do piersi. Ze względu na dyskretniejszą budowę, w sposób szczególny polecane są paniom, które muszą karmić dziecko w miejscach użyteczności publicznej.

Usztywniany czy miękki?

Wiele wątpliwości u świeżo upieczonych mam budzi kwestia usztywnienia stanika do karmienia. Czy może być obecne? Czy lepiej będzie, jeśli zostanie ich pozbawiony? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, albowiem wiele zależy od etapu laktacji. W początkowym okresie o wiele lepiej sprawdzą się modele miękkie, bez usztywnień. Dlaczego? Z prostego powodu. Po porodzie laktacja dopiero się kształtuje. Piersi niejednokrotnie są nabrzmiałe i bolesne, a same brodawki pogryzione przez niewprawnego malucha. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzają się zatem miękkie staniki do karmienia, które za sprawą swej konstrukcji nie powodują dodatkowych dolegliwości bólowych. Później, jak laktacja zacznie się stabilizować, można pokusić się o model z usztywnieniami. Jednak i w tym przypadku nie ma miejsca na przypadek. Konstrukcja takiego stanika musi być odpowiednio dopasowana do wielkości piersi. Najważniejsze jest, aby fiszbiny nie uciskały, ani nie przecinały piersi w linii poziomej, a jedynie delikatnie je okalały. Szczególnie polecane są fasony bezszwowe lub z płaskimi szwami.

Co z rozmiarem?

Kolejne wątpliwości dotyczą rozmiaru. Aby je rozwiać, warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze – obwód. Kupując staniki do karmienia pod koniec ciąży, należy od aktualnego obwodu odjąć 10 cm. Dotyczy to pań, które znacznie przytyły w ostatnich miesiącach. Jeśli jednak waga w sposób znaczący nie podskoczyła, można wybrać obwód sprzed ciąży. Druga kwestia dotyczy miseczek. Ich wielkość powinna być tak dopasowana, aby nie spłaszczała, ani nie ugniatała piersi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ