Aktualnie wiele osób coraz częściej świadomie podchodzi do tematu zdrowego stylu życia, co znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w tym, co osoby te jedzą. Do łask wróciły na przykład otręby owsiane, jakie uchodzą za doskonałe źródło błonnika. Wobec tego, nie jest dziwne, że stanowią podstawę w kilku wyjątkowo popularnych dietach.

Jak działają otręby owsiane?

Otręby owsiane jako produkt uboczny przemiału zbóż spełniają szereg ważnych funkcji w organizmie. Jeśli już bowiem spęcznieją w żołądku to od razu dają poczucie sytości, nie podwyższając równocześnie wartości energetycznej posiłku. Poza tym, regularne spożywanie otrębów owsianych ma działanie profilaktyczne, ponieważ zapobiega wchłanianiu szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak jony metali ciężkich. Otręby owsiane spowalniają wchłanianie glukozy, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Obniży się również poziom cholesterolu we krwi. Systematyczne spożywanie otrębów ureguluje pracę układu pokarmowego, co powinno być znaczące właśnie dla tych osób, które uskarżają się na dolegliwości żołądkowe, bądź dotychczas nie przykładały zbyt dużej uwagi do diety. W otrębach owsianych znajduje się wiele cennych minerałów składników odżywczych, docenianych głównie za to, jak wpływają na organizm.

Przygotowanie otrębów

Kupując otręby owsiane warto koncentrować się na tym, by pochodziły od markowych producentów. Takim na przykład jest firma Kupiec, zajmująca się promowaniem zdrowej żywności, już od blisko trzydziestu lat. Sposobów na przygotowanie otrębów jest wiele, i tak naprawdę każdy może je zrobić tak, jak najbardziej mu to odpowiada. Najpopularniejszym sposobem jest jedzenie otrębów wraz z mlekiem bądź z jogurtem, z dodatkiem owoców. Poza tym, można je wykorzystać również przy obróbce mięsa, robiąc z nich panierkę. Z pewnością, będzie to o wiele zdrowsze niż stosowana tradycyjnie mąka. Osoby, które zdecydują się na wdrożenie do swojej diety otrębów owsianych od razu zauważą zmiany na lepsze
w funkcjonowaniu organizmu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ