Jak wybrać dobrego ginekologa?

0
4265

Każda kobieta powinna regularnie się badać. Już po ukończeniu dwudziestego roku życia dość wyraźnie wzrasta ryzyko zachorowania na różnego typu nowotwory czy inne problemy związane z układem płciowym. Tylko ginekolog jest w stanie je szybko rozpoznać, by równie szybko pacjentka mogła rozpocząć właściwe dla niej leczenie i zapobiec poważniejszym komplikacjom zdrowotnym. Jak jednak pokazują przeprowadzane ankiety, Polki niechętnie podchodzą do wizyt ginekologicznych i unikają ich jak ognia. Powodem tej niechęci mogą być złe doświadczenia z lekarzami. Jak zatem znaleźć takiego ginekologa, u którego wizyta przestanie być czymś strasznym?

Na pewno warto rozróżnić tutaj lekarzy pracujących w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz tych działających na własną rękę. Niestety ale ci drudzy w większości przypadków będą lepsi. Istnieją specjalistyczne strony internetowe, które zrzeszają w sobie różnych lekarzy i pozwalają pacjentom oraz pacjentkom wystawiać im oceny oraz komentować odbyte wizyty. Łatwo wysunąć z tego pewne wnioski. Lekarze państwowi, pracujący w publicznych ośrodkach zdrowia, na ogół nie są zbyt dobrze oceniani. Z komentarzy wynika, że bardzo często mają zły stosunek do swoich pacjentek. Potrafią je krytykować i komentować, co jeszcze bardziej zwiększa lęk przed wizytą. Warto zatem mimo wszystko zainwestować w swoje zdrowie oraz komfort, umawiając się na spotkanie z lekarzem prywatnym. Taki ginekolog zawsze będzie starał się zadbać o dobro pacjentki. Zrobi wszystko, by zminimalizować jej dyskomfort związany z przeprowadzanymi badaniami.

Tak czy owak wizyty ginekologiczne nie są czymś najprzyjemniejszym na świecie, bo jednak narażają pacjentki na minimalny dyskomfort i czasami (przy wykonywaniu pewnych badań) bywają odrobinę bolesne. Trzeba jednak przełamać swoje lęki. Każda kobieta po prostu musi regularnie się badać. Jeżeli nie zadba o to w odpowiednim momencie, w jej organizmie może dojść do rozwinięcia się poważnych chorób. Zdecydowanie lepiej tego uniknąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIdealna zabawa dla dziecka
Następny artykułSport to zdrowie

Matka dwójki cudownych dziewczynek i szczęśliwa żona.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ