Jak się odchudzać, by uniknąć efektu jojo?

0
Jak się odchudzać, by uniknąć efektu jojo?

Efekt jojo jest jedną z największych obaw osób odchudzających się. Po zakończeniu intensywnego procesu odchudzania często waga wraca do swojej poprzedniej wartości niczym zabawka. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby odchudzać się i uniknąć efektu jojo. Jakie są to sposoby i jak odchudzać się minimalizując ryzyko tego efektu? Wszystkie przydatne porady prezentujemy w dalszej części.

Nie stosuj restrykcyjnych krótkoterminowych diet

Pierwszym sposobem na zapobiegnięcie efektowi jojo jest niestosowanie krótkich i restrykcyjnych diet. W dużej części przypadków przyniesie ona początkowo swój efekt i pozwoli stracić nam szybko zbędne kilogramy, ale nie będziemy mogli jej utrzymywać przez dłuższy okres czasu np. przy diecie 1000 kalorii. Po przejściu na inną organizm znowu będzie musiał się dostosować do nowej diety, co może zaburzyć jego funkcjonowanie, a my znowu powrócimy do swoich danych nawyków, przybierając na wadze do poprzedniej wartości. Intensywne diety są wskazane tylko wtedy kiedy po nich następuje właściwa i długotrwała dieta — choć to rozwiązanie przeznaczone jest dla bardzo zmotywowanych osób. Nie warto zatem wybierać opcji rygorystycznych, po których następuje powrót dawnych nawyków. Warto wybierać diety, które utrzymamy np. przez kilka miesięcy, zrzucimy zbędne kilogramy wolniej i wrócimy do normalnego — nowego oraz zdrowego trybu życia. Zbyt szybka utrata wagi również w duży sposób przyczynia się do efektu jojo i jest niemal gwarancją powrotu do poprzedniego stanu.

Wyrób dobre nawyki

Jeśli zakończyliśmy już proces odchudzania się i zrzuciliśmy odpowiednią ilość kilogramów, w tym momencie powinniśmy przejść płynnie do normalnego żywienia się oraz wyrobić zdrowe nawyki. Wiele osób zapomina o tym, co jest błędem. Z nową wagą powinniśmy również inaczej niż przed odchudzaniem żyć i funkcjonować, aby znowu nie osiągać wagi sprzed odchudzania się. W tym celu warto ustalić regularne godziny posiłków, jeść mniej a częściej oraz używać dobrych jakościowo i zbilansowanych posiłków. Dobrym rozwiązaniem jest np. w początkowej fazie po odchudzaniu się korzystanie z cateringu dietetycznego, który pomoże nam łagodnie przejść poprzez odpowiednią dietę do codzienności. Ciekawym sposobem może być porównywarka cateringów Dietly gdzie sprawdzimy różne opcje diety, firmy cateringowe czy dobierzemy odpowiednią dietę, która nie będzie uciążliwa, a jednak dostarczać będzie mam tylko odpowiednich substancji.

Wyrób dobre nawyki

Aktywność fizyczna

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie efektu jojo po odchudzaniu się jest aktywność fizyczna. Przy odchudzaniu z pewnością były to intensywne ćwiczenia oraz częste wizyty na siłowni. Po tym okresie nie musimy trenować aż tak intensywnie, ale należy pamiętać, aby regularnie np. kilkukrotnie w ciągu tygodnia biegać, pływać lub jeździć na rowerze. Aktywność fizyczna powinna być długotrwałą i regularna, gdyż tylko taka pomoże nam utrzymać odpowiednio niską wagę.

Jak zapomnieć o barierach architektonicznych i cieszyć się wakacjami?

0
Jak zapomnieć o barierach architektonicznych i cieszyć się wakacjami?

Piękna pogoda zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu – również osoby niepełnosprawne. Nie pozwól, by bariery architektoniczne zniszczyły Ci wakacje! Zobacz, w jaki sposób możesz je raz na zawsze usunąć ze swojego domu i co zrobić, aby zlikwidować przeszkody podczas wyjazdu.

Dlaczego warto kupować kosmetyki wegańskie do ciała?

0
Dlaczego warto kupować kosmetyki wegańskie do ciała?

Coraz więcej osób ma na uwadze dbanie o środowisko i nieprzyczynianie się do cierpienia zwierząt. Nic więc dziwnego, że kosmetyki wegańskie do ciała cieszą się rosnącą popularnością. Z całą pewnością warto się nimi zainteresować, gdyż takie kosmetyki zawierają całą masę cennych składników, które pozwalają na uzyskanie pięknej skóry.

In vitro – spełnione marzenia o rodzicielstwie

0
In vitro - spełnione marzenia o rodzicielstwie

Dla jednych niezgodne z zasadami etycznymi, dla innych cud życia – in vitro, metoda leczenia niepłodności, którą świat zna i stosuje od ponad 40 lat. Szacunki podają liczbę 8 milionów dzieci na całym świcie urodzonych metodą pozaustrojowego zapłodnienia. W Polsce w okresie obowiązywania rządowego programu w latach 2013 – 2016 na świat przyszło ponad 26 tysięcy dzieci.

Skrzynki plastikowe od Schoeller Allibert

0
Skrzynki plastikowe od Schoeller Allibert

Marka Schoeller Allibert to firma, która posiada niezwykłą i bardzo bogatą historię. To właśnie ona niezmiennie od 1960 roku lideruje w innowacjach w zakresie produkcji skrzynek dla branży napojów.

Zegarki z pulsometrem

0
Zegarki z pulsometrem

Rozwój elektroniki i gadżetów dla sportowców jest coraz szybszy, a tym samym na rynku pojawiają się coraz bardziej dopracowane modele zegarków sportowych. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się zegarek z pomiarem tętna. Sięgają po niego nie tylko zawodowi sportowcy, a także osoby ceniące aktywność fizyczną.

Okna przesuwne

0
Okna przesuwne

Nowoczesne okna przesuwne zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Czym się charakteryzują?

Restrukturyzacje firm – rodzaje

0
Restrukturyzacje firm - rodzaje

Jakie istnieją rodzaje restrukturyzacji firm? Czym się odznaczają? Czy każda firma może skorzystać z restrukturyzacji?

Mężczyzna u urologa

0
Mężczyzna u urologa

Chociaż urolog zajmuje się dolegliwościami układu moczowego, pomocy u tego specjalisty powinien szukać każdy pan, który zauważa u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości, nie tylko jeżeli chodzi i drogi moczowe, ale także płciowe.

Misja: sklep z odzieżą używaną

0
Misja: sklep z odzieżą używaną

Sklep z odzieżą używaną wydaje się być obecnie coraz ciekawszym pomysłem. Czy jednak rzeczywiście tak jest? O czym należy pamiętać inwestując w odpowiedni sklep z odzieżą używaną? Skąd się bierze odzież używana? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej.