Niemcy w polskich domach opieki

0
Niemcy w polskich domach opieki

Polskie domy opieki coraz częściej oferują dokładnie takie same standardy, jak te, na jakie mogą liczyć seniorzy na przykład w Niemczech.

Nie da się ukryć, że to właśnie Niemcy były do tej pory wzorem do naśladowania, bo to tam służba zdrowia rozwinięta jest na jednym z najwyższych poziomów, biorąc pod uwagę całą Europę.

Polskie domy seniorów nie odróżniają się dzisiaj od tych najlepszych, jakie funkcjonują na Zachodzie. Szybko dostrzegli to zresztą sami Niemcy, bo coraz częściej wybierają właśnie nasze placówki, a nie swoje rodzime. Wszystko dlatego, że przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług, oferujemy stałe pobyty w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach.

Wykwalifikowany personel

Doskonałym przykładem może być prowadzony w Polsce dom opieki. Łódzkie może poszczycić się placówką, która swoje usługi świadczy naprawdę w profesjonalny sposób. Do tego stopnia, że o ile jeszcze do niedawna Niemcy wybierali raczej obiekty położone bliżej zachodniej granicy, tak dzisiaj zwracają uwagę na wszystkie domy opieki na terenie całej Polski. Liczy się dla nich nie tylko bliska lokalizacja, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług.

Należy mieć na uwadze, że w polskich domach opieki zatrudniany jest tylko specjalistycznie wykwalifikowany personel. To lekarze, pielęgniarki oraz rehabilitanci. Bo przecież pobyt w domach opieki nie polega tylko na realizacji codziennej aktywności czy pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności, ale również poddawaniu seniora leczeniu farmakologicznym oraz rehabilitacji. Wszystko to dobierane jest indywidualnie dla każdego seniora, w zależności od przypadłości, z którą się boryka.

Co o domach opieki w Polsce myślą Niemcy?

Niedaleka odległość, niskie ceny, wspaniałe warunki, a nawet brak bariery językowej. To największe zalety, jakie wymieniają seniorzy z Niemiec, którzy zdecydowali się na codzienność u schyłku życia właśnie w naszych domach opieki. Okazuje się, że te placówki, które są nastawione na przyjmowanie podopiecznych właśnie zza zachodniej granicy, nierzadko zatrudniają kadrę, która biegle mówi również po niemiecku.

Niemców do przyjazdu do domów opieki w Polsce skłania też wykwalifikowana kadra. Okazuje się, że medycy wykształceni w naszym kraju cieszą się doskonałą opinią i uznaniem. Jeśli dodamy do tego najlepszej klasy, innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny, okaże się, że domy seniora w naszym kraju stwarzają najlepsze warunki do przeżywania godnej starości.

Prognozy na przyszłość

Stałej opieki wymaga blisko 3 miliony Niemców w podeszłym wieku. Prognozuje się, że liczba ta będzie wzrastać, co akurat jest dobrą informacją dla właścicieli polskich domów opieki. Widać wyraźnie, że Niemcy są coraz bardziej zainteresowani naszą ofertą w tym zakresie i raczej przewiduje się coraz większą liczbę takich obiektów, które będą tworzyć specjalne oferty pod kątem przyjmowania na stałe pobyty właśnie Niemców. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje ich kilkanaście, ale zapotrzebowanie jest coraz większe.

Jak wybrać ośrodek rehabilitacyjny?

0
Jak wybrać ośrodek rehabilitacyjny?

Rehabilitacji potrzebujemy coraz częściej – z powodu złamania, reumatyzmu czy jako terapia po udarze. Jeżeli zależy nam na jak najszybszej regeneracji warto wybrać się do prywatnej kliniki rehabilitacyjnej. Terapia odpowiednio dobrana do typu schorzenia pozwoli szybko wrócić do zdrowia. Na co zwrócić uwagę wybierając ośrodek rehabilitacyjny?

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

0
Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Za mało czasu, a za dużo kilogramów… Skąd to znasz? Przez ilość codziennych obowiązków w domu i w pracy znalezienie kilku chwil na zadbanie o swój wygląd graniczy z cudem. Sam dojazd na siłownię i powrót do domu trochę trwa… Może więc warto pomyśleć o alternatywie?

Kosmetyki dla wrażliwej skóry La Roche-Posay – źródło nawilżenia i niwelowanie przebarwień

0
Kosmetyki dla wrażliwej skóry

Problem wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień dotyczy wielu osób. Czasem jest to skóra dotknięta schorzeniami dermatologicznymi, tj. trądzik różowaty, czy zmianami atopowymi. W takiej sytuacji trudno znaleźć kosmetyki, które nie podrażnią dodatkowo skóry i nie pogłębią jeszcze problemu. Bezwzględnie trzeba wystrzegać się dodatku konserwantów, parabenów oraz środków zapachowych, które również działają drażniąco. Dobrym wyborem mogą być kosmetyki dla wrażliwej skóry „La Roche-Posay”.

Body – idealny strój dla każdego dziecka

0
Body dziecięce

O swoje dzieci troszczymy się zwykle znacznie bardziej niż o siebie samych. Chcemy im zagwarantować to, co dla nich po prostu najlepsze, dlatego nieraz przeznaczamy na nie ogromne ilości swoich pieniędzy. Wcale tego nie żałujemy, a mamy po prostu tę nadzieję, że dzięki nim nasze maluchy będą mieć zapewniony idealny start w dorosłą przyszłość. Jeżeli więc szukamy dla swoich pociech takich doskonałych wyrobów i nie interesuje nas nawet to, że będziemy musieli zapłacić za nie trochę więcej, rozejrzyjmy się za body z nadrukiem. Szybko może się okazać, że będzie to zdecydowanie najlepszy strój dla naszych pociech.

Takie body ma bowiem wiele niesamowitych zalet. Największą z nich jest to, że naszemu dziecku na pewno będzie w nim wygodnie. Możemy sami to sobie udowodnić, kupując dla siebie wersję dorosłą body. Obecnie są to także popularne ubrania dla kobiet, dlatego bez problemu się w nie zaopatrzymy i zaczniemy je nosić na co dzień. Dostrzeżemy wtedy, że takie body nigdzie nas nie uwiera ani nie uciska. Jedynie delikatnie przykrywa nasze ciało i gwarantuje nam pełen komfort. Będziemy mogli robić w nim dosłownie wszystko – biegać, ćwiczyć czy wykonywać codziennie obowiązki. Skoro więc my sami poczujemy się w pełni wygodnie w takim body, oznacza to tylko jedno – naszemu dziecku też będzie w nim komfortowo.

Zależy nam na pewno również na tym, by takie body z nadrukiem zapewniało naszemu dziecko odpowiednie ciepło. Nie chcemy przecież dopuścić do przemrożenia tej delikatnej i wrażliwej skóry noworodka. Przed każdym spacerem ubieramy go w grube kurtki i spodenki, sądząc, że tym sposobem ochronimy małe ciałko przed silnym wiatrem, deszczem czy ogólnie niską temperaturą powietrza. Pamiętajmy jednak, że maluchy podczas takich spacerów zazwyczaj bezustannie się wiercą. Przewracają się z boku na bok i przez to mogą niechcący odkrywać pewne części swojego ciała. Jeśli jednak założymy im body, uchronimy się przed tymi ewentualnymi sytuacjami. Małe dziecko nie poradzi sobie bowiem ze ściągnięciem takiego stroju. Zazwyczaj jest on wyposażony w guziki, dlatego jeśli tylko dobrze je zapniemy, na pewno nie odepną się one nawet u ruchliwego dziecka. Cały czas jego ciałko będzie doskonale okryte i zabezpieczone.

Ostatnią, jednak równie ważną zaletą body z nadrukiem może być dla nas jego prezencja. Chcemy przecież ubierać swoje dzieci w najpiękniejsze stroje. Pragniemy, by inni ludzie po prostu je podziwiali i doceniali to, jak one wyglądają. Szukając zatem tych najmodniejszych strojów dziecięcych, musimy zwrócić uwagę na różnego rodzaju body. Obecnie produkowane są one w wielu rozmaitych wersjach. Bez trudu natkniemy się nawet na body z nazwą naszego ulubionego zespołu muzycznego czy body z cekinami bądź dodatkowymi aplikacjami. Możemy nawet dostosować wygląd takiego stroju do własnego stylu ubierania się. Tym sposobem połączymy się ze swoim dzieckiem w dość niecodzienny i niepowtarzalny sposób. Poczujemy z nim niesamowitą więź, której nikt nie będzie w stanie w żaden sposób przerwać.

Edukowanie przez zabawę

0

Dziecko szybko się uczy, warto to wykorzystać by zapewnić mu lepszy start do zmagań w przyszłości. Jednak posyłanie na dodatkowe kursy i zajęcia od najmłodszych lat nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Pozwólmy dzieciom pozostać dziećmi. Na rozwój można łatwo wpływać poprzez zabawę. Najlepszym tego przykładem są zajęcia edukacyjne w żłobkach i przedszkolu. To na tym poziomie dziecko „chłonie” najwięcej i szybko krystalizuje swoje zainteresowania.

Zabawki, które wspomagają rozwój

Zabawki edukacyjne to elementy, które są teraz standardem. Dawniej niewiele było tego rodzaju sprzętów na rynku, a nawet jeśli to rodzice nie byli zorientowani i nie wiedzieli co wybrać. Obecnie sytuacja się zmieniła. Praktycznie każda zabawka ma jakiś element „edukacyjny”.  Wiele aspiruje do tego pojęcia, jednak nie wszystkie zabawki są prawdziwie edukacyjne. Co zatem kupić dziecku by rozwijało się efektywniej poprzez zabawę? Najlepiej podpatrzeć czym bawi się w żłobku lub przedszkolu – popytać opiekunów i zrobić wywiad. Dzięki temu podobne lub te same sprzęty będzie można zakupić do domu. W rezultacie zachowuje się ciągłość – dziecko przyzwyczaja się do określonych zabaw i staje się w nich coraz lepsze. Zabawki edukacyjne nie są skierowane tylko i wyłącznie do samotnej zabawy. Są one świetnym narzędziem, które mogą wykorzystać rodzice do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi. Mimo napiętych harmonogramów pełny zabawek pokój nie zastąpi obecności mamy czy taty w codziennej zabawie.

Co wybrać?

W sklepach jest dużo opcji. Szczególną popularnością cieszą się zabawki, które rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania oraz pokazują jak działają poszczególne elementy. Klocki Lego są tutaj najlepszym przykładem. Lego posiada całe serie zabawek edukacyjnych. Wznoszenie zaawansowanych konstrukcji oraz operowanie nimi – np. dźwigi z serii Lego Technic, są prawdziwą frajdą nie tylko dla młodego człowieka, ale również dla rodzica (który na powrót może się poczuć jak dziecko). Nie trzeba kupować całych, gotowych zestawów. Popularne są pudełka z częściami, które nie posiadają „instrukcji”, tylko kilka sugestii. W rezultacie z jednego pudełka klocków można za każdym razem zbudować coś innego. Jest to zabawka, która rozwija wyobraźnię i zachęca do spędzania z nią czasu. Zamierzając kupić dziecku zabawkę edukacyjną celujmy w coś, co przykuje uwagę na dłużej niż 5 minut – by zakup nie znalazł się szybko na półce i nie zaczął porastać kurzem.

W lato w sklepach zabawkowych czeka nas dużo promocji, także wydatek nie musi wcale uderzyć w domowy budżet. Pamiętać jednak należy o jakości – nie kupujmy byle czego, by nieprzemyślany zakup nie okazał się chybionym.

Zdrowa i piękna skóra

0

Atrakcyjny wygląd oraz zdrowa i młodo wyglądająca cera są marzeniem wielu kobiet, oraz mężczyzn. Każdy z nas pragnie wyglądać jak gwiazdy filmowe lub modelki z okładek czasopism o modzie. Nie każdego jednak stać na drogie zabiegi upiększające oraz kosztowne kosmetyki z najwyższej półki.

Jak zorganizować pogrzeb?

0

Utrata bliskiej osoby to bardzo trudny czas dla rodziny. Oczywiście po za tęsknotą i żalem rodzina musi jeszcze zorganizować pogrzeb. Co również wcale nie jest takie łatwe, ale dzięki temu poradnikowi można dowiedzieć się jak załatwić to szybko i nie zapomnieć o niczym ważnym.

Karta zgonu- niezbędna do załatwienie wszystkich formalności

Na samym początku należy uzyskać kartę zgony, gdyż bez niej nie ma szans na załatwienie wszelkich formalności. Jest ona wypisywana przez lekarza, a w przypadku zgonu, do którego przyczyniły się osoby trzecie np. wynikającego z przestępstwa, to kartę zgonu wypisuje lekarz sądowy. Kolejnym krokiem jest udanie się do zakładu pogrzebowego i ustalenie daty pochówku, czy też kremacji. Warto tutaj pamiętać, że organizacja pogrzebu musi się odbyć przed upływem 72 godzin. Najlepiej wybrać zakład pogrzebowy, który wykona również nekrologi oraz uczesze i ubierze zmarłego. Tutaj bliscy muszą przywieźć ubranie i buty, które wybrali. Zakład pogrzebowy może także zamówić wieńce, czy wiązanki kwiatowe.

Oczywiście z zakładem pogrzebowym należy też podpisać umowę, gdzie zawarte będą informacje o kosztach i formie płatności. Może być ona w gotówce, przelewem, jak i rodzina może upoważnić zakład pogrzebowy do odbioru należności z przysługującego zasiłku pogrzebowego.

Ustalenie miejsca pochówku

Kolejnym krokiem jest udanie się do księdza, aby ustalić, gdzie odbędzie się nabożeństwo. Może mieć ono miejsce w kaplicy, jak i w kościele. A w przypadku ateistów wystarczy tylko wybrać miejsce pochówku. Jeżeli zmarły nie posiadał wykupionej kwatery konieczne jest jej wykupienie.

Akt zgonu- gdzie go uzyskać?

Po akt zgony najbliższa zmarłemu osoba, bądź osoba do tego upoważniona musi udać się do Urzędu stanu Cywilnego. Jest on niezbędny, aby uzyskać zasiłek pogrzebowy, jak i ubezpieczenie. Aby go uzyskać należy mieć przy sobie kartę zgonu, dowód osobisty. Należy również napisać prośbę o wydanie 3 odpisów aktu zgonu, które są niezbędne do ewentualnych postępowań spadkowych, czy też uzyskania pieniędzy z polisy na życie.

O nietrzymaniu moczu słów kilka…

0

Nietrzymanie moczu to wyjątkowo wstydliwy problem. Borykają się z nim panowie, którym doskwiera przerost prostaty, małe dzieci oraz duża grupa kobiet w różnym wieku. Na szczęście współczesna medycyna dobrze sobie radzi z tym problemem.

Książka dla młodzieży może stać się bestsellerem

0

Teoretycznie wydaje się, że młodzież nie czyta książek. Jednak na tle reszty społeczeństwa ta grupa wiekowa bardzo pozytywnie się wybija. Oczywiście nie chodzi o czytanie lektur, ponieważ z tym wiele osób jest na bakier, jednak bestsellerowe książki dla młodzieży cieszą naprawdę sporą popularnością.

Czytanie książek w naszym kraju

Poziom czytelnictwa w naszym kraju nie jest, delikatnie mówiąc, za wysoki. W końcu ponad połowa Polaków nie czyta nawet jednej książki w roku. Również domowe biblioteczki nie prezentują się okazale, a często zdarzają się domy w ogóle pozbawione książek. Wbrew pozorom nie chodzi o to, że nagle wszyscy przerzucili się na treści wirtualne i masowo wykupują audiobooki i ebooki. Badania wskazują, że nawet teksty zawarte na trzech stronach maszynopisu okazują się zbyt trudną przeszkodą do pokonania. Jedynie 13% stanowią czytelnicy zaangażowani, którzy śledzą nowości i z wypiekami na twarzy oczekują kolejnej premiery. W tym kontekście można powiedzieć, że z młodzieżą nie jest wcale tak źle, a tytuły dedykowane nastolatkom mogą pochwalić się całkiem niezłą sprzedażą, co potwierdzi księgarnia wysyłkowa. Widać to również w statystykach. W sumie ponad 60% naszych rodaków w ogóle nie czyta książek, natomiast w grupie młodzieży ten odsetek wynosi około 15%, więc dysproporcja jest naprawdę duża. To daje też nadzieję, że trend utrzyma się w dorosłym życiu młodego człowieka i za kilka lat przynajmniej zbliżymy się do poziomu czytelnictwa w Skandynawii.

Co przyciąga młodzież do książki?

Przyczyn tego stanu można upatrywać w różnych kwestiach. Przede wszystkim będzie to moda. Pozytywnym impulsem okazała się cała seria książek o Harrym Potterze, która zapoczątkowała zainteresowanie młodych literaturą. Zaważyła prawdopodobnie tematyka, w końcu młodych niezwykle fascynuje świat magii i tego, co nieznane oraz niezbadane. Współczesne książki dla młodzieży wyraźnie wyróżniają się na tle tradycyjnej literatury. Bestsellerami stają się zwłaszcza wciągające sagi o wampirach, duchach i magii. Młody człowiek może dzięki nim przenieść się w inny świat. Oprócz literatury fantasy, science-fiction i horrorów równie często młodzież sięga po biografie znanych, młodych ludzi, którzy osiągnęli już sukces. Tego typu literatura może inspirować nastolatków i dawać im nadzieję na sukces. Księgarnia wysyłkowa zauważa też rosnącą popularność książek poradnikowych i z zakresu rozwoju osobistego, jak „Ja. Wersja 2,0”, które mają na celu motywować do dążenia do określanego celu, zmieniania się na lepsze i pracy nad sobą.

Widać wyraźnie, że czytanie książek wśród młodzieży nie oznacza pochłaniania lektur szkolnych i poniekąd trudno się temu dziwić, wszak niektóre pozycje z kanonu lektur są po prostu nieciekawe i napisane niezbyt zrozumiałym przez współczesne pokolenia językiem. Jednak młodzi nadrabiają wszelkie zaległości innym rodzajem książek i nawet ci, którzy z zasady omijają lektury szerokim łukiem dają się skusić na dobrą i wciągającą książkę dla młodzieży. Niektórzy chętnie też sięgają po audiobooki i w ten sposób stykają się z literaturą.