Porada prawna w kancelarii a online

Porady prawne pożądane są przez osoby prywatne, a także firmy obracające się na mniejszym lub większym rynku. System udzielania konsultacji prawnych online otworzył przed klientami kancelarii nowe możliwości, ponieważ odtąd realne stało się korzystanie z usług adwokatów bez bezpośredniego kontaktu. Czy między zdalną współpracą klienta i rady prawnego, a tradycyjnym sposobem obsługi prawnej występują jakieś podobieństwa? Co z różnicami w wykonywaniu tych usług?

Kancelaria online i tradycyjna – co je łączy?

Porady prawne udzielane w tradycyjnej kancelarii oraz poprzez narzędzia internetowe są równie rzetelne. Klienci w obu przypadkach obsługiwani są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dla których prawo to sposób na życie. Zarówno podczas udzielania konsultacji przez Internet, jak i w tradycyjny sposób klienci mogą liczyć na pełną dyskrecję oraz kompleksowe rozwiązanie problemu. Każdy radca prawny w pierwszej kolejności zapoznaje się z przedstawianym problemem, wycenia usługę, a następnie szczegółowo wyjaśnia swojemu klientowi zagadnienie i przedstawia ewentualne propozycje rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że usługi te są do siebie podobne w stu procentach.

Warto wspomnieć o zasadniczych różnicach

Ideą porad prawnych online było stworzenie możliwości skorzystania z profesjonalnych konsultacji prawników przez osoby, które z różnych przyczyn nie mogą zjawić się w kancelarii osobiście. Tym samym podstawową różnicą między usługami jest kontakt między stronami – tradycyjne punkty obsługi prawnej zapraszają klientów na spotkania, podczas gdy biura online starają się wyjaśnić sprawę bez konieczności fizycznego kontaktu ze zleceniodawcą. Różnic można dopatrywać się również w czasie realizacji porady prawnej. Często bezpośredni kontakt z radcą pozwala, by sprawa wyjaśniona została od ręki. Bardziej złożony proces obsługi online bazujący na wymianie e-maili między prawnikiem, a klientem może sprawić, że czas rozwiązania sprawy może być dłuższy, niż w normalnym przypadku. Nie oznacza to jednak, że taka sytuacja zdarza się codziennie oraz że porady online nie cieszą się stale rosnącą popularnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ