Czy warto włączać herbatki do diety dziecka?

Rozszerzanie diety to bardzo ważny temat dla każdego rodzica. Moment, w którym niemowlę przestaje spożywać wyłącznie mleko to bardzo ważna chwila nie tylko w jego życiu, ale także w życiu matki. Co powinno znaleźć się w rozszerzonej diecie i czy warto włączać do niej herbatki dla niemowląt?

Czym są herbatki dla niemowląt?

Herbatki dla niemowląt są herbatami tylko z nazwy. Nie ma w nich teiny, czyli składnika obecnego w herbatach dla dorosłych. Są zatem w 100% bezpieczne dla dzieci. W składzie takich herbatek są naturalnego pochodzenia zioła, i to właśnie w nich tkwi cały sekret dobrodziejstwa. Naturalne zioła sprawiają, że herbatki takie mają lecznicze i łagodzące właściwości. Pomagają w zasypianiu, regulują i wspomagają pracę jelit, uspokajają, pomagają na bolący brzuszek. Reasumując, są doskonałe w przypadku wszelkiego rodzaju drobnych dolegliwościach, a dodatkowo dobrze smakują.

Rozszerzenie diety – od czego zacząć?

Oczywiście rozszerzenie diety powinno się rozpocząć od rzeczywistego włączanie większej ilości produktów spożywczych do diety dziecka. Na początek dobrze rozpocząć od zup, kaszek i musów. Zupki tworzone na naturalnych składnikach, a także zupki gotowe, które zawierają w sobie zmiksowane warzywa, kawałki mięsa. Podobnie kaszki, które są bardzo pożywne i mają w sobie wiele składników odżywczych. Można je gotować również na mleku. Musy z kolei są w reguły musami owocowymi. Każda z tych potraw pozwala na poznawanie nie tylko nowych smaków, ale także konsystencji. Zupy, płynne, kaszki w postaci bardziej stałej i musy.

Co więcej, kiedy niemowlęciu zaczną wychodzić pierwsze ząbki, wręcz samo będzie się domagać czegoś, co może pogryźć. To idealny moment na podawanie dziecku witam w naturalnej postaci, czyli właśnie warzyw i owoców. Zielony ogórek, ziemniaki, brokuł, jabłko, pomidor, wszystko, na co tylko dziecko będzie miało ochotę i czego będzie chciało spróbować. Oczywiście w rozsądnych porcjach. Oczywiście podstawą diety powinno być mleko matki, jednak nie wszystkie kobiety mają możliwość karmienia nim przez długi czas. Im szybciej zaczniemy rozszerzać dietę dziecka, tym łatwiej będzie mu przyzwyczajać się do braku mleka matki, a jednocześnie nie będzie mu brakowało niezbędnych składników odżywczych.

Herbatki to dodatkowy ciekawy smak

Dla dziecka wszystko jest nowe, dlatego herbatki, które można mu podawać, nie tylko wspomagają jego układ odpornościowy, regulują pracę jelit, pomagają zasnąć, ale także uczą go nowych smaków. Poza wodą, która najlepiej nawadnia, herbatki są ciekawym sposobem na ugaszenie pragnienia i nowe doznania smakowe. Warto je wprowadzać do diety, zwłaszcza że mogą w niej zagościć dłużej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ