Jedno opakowanie, mnóstwo możliwości – Garnier Czysta Skóra 3w1

Wybierając produkty spożywcze i kosmetyki, coraz częściej oprócz jakości i ceny, kierujemy się także ekologią. Wiele z nas zmienia swoje nawyki i wybory zakupowe, by zredukować ilość produkowanych przez nasze gospodarstwo domowe śmieci. Dlatego też coraz chętniej sięgamy po produkty 2w1 czy 3w1, które zresztą opracowywane są z coraz większą starannością – tak, by zapewnić nam pełną satysfakcję użytkowania. Dobrym przykładem mogą tu być dostępne w kilku gamach kosmetyki Garnier Czysta Skóra 3w1. Dlaczego warto wybierać kosmetyki wielofunkcyjne i w jaki sposób one działają?

Garnier Czysta Skóra 3w1 – żel, maseczka i peeling w jednym opakowaniu

Produkty wielofunkcyjne w kosmetyce to bardzo wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Pozwalają oszczędzić nie tylko miejsce na półce w łazience, ale też pieniądze – zamiast trzech kosmetyków, płacimy bowiem tylko za jeden. Kosmetyki 3w1 świetnie ponadto sprawdzają się w podróży – jedna tubka czy butelka zajmuje bowiem zdecydowanie mniej miejsca, niż trzy oddzielne specyfiki.

Kosmetyk Garnier Czysta Skóra 3w1, dostępny w regularnej gamie Czysta Skóra, a także w gamie Czysta Skóra Intensive z Aktywnym Węglem, dzięki swojej formule może być używany na 3 sposoby: jako żel oczyszczający do codziennego mycia twarzy, jako peeling złuszczający lub jako maseczka. To produkt stworzony z myślą o pielęgnacji cery mieszanej i tłustej, ze skłonnością do powstawania zaskórników i innych niedoskonałości. W wersji podstawowej Garnier Czysta Skóra 3w1 w roli składników aktywnych pojawiają się cynk, pumeks, ekstrakt ze Smithsonite i biała glinka, natomiast w wersji Intensive postawiono na oczyszczające właściwości węgla wsparte działaniem ekstraktu z borówki oraz kwasu salicylowego.

Pomóż planecie – ogranicz produkcję śmieci

Kosmetyki 3w1, poza wymiarem czysto praktycznym dla użytkownika, mają także duże znaczenie dla ekologii. Czy wiesz, że plastikowe opakowania, w których sprzedawana jest większość kosmetyków, rozkładają się tak długo, że naukowcy nie są w stanie określić, ile dokładnie to zajmuje? Oznacza to, że wiele z nich (o ile nie zostaną poddane recyklingowi) zostaje na powierzchni ziemi na zawsze. Większość z nich znajdzie się zresztą prędzej czy później w wodach oceanicznych. Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że Wielka Pacyficzna Plama Śmieci, znajdująca się nieopodal Hawajów, już dzisiaj ma powierzchnie pięciokrotnie większą od terytorium Polski?

Oczywiście, nie jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować plastikowych opakowań, szczególnie z branży kosmetycznej. Produkty wielofunkcyjne, takie jak Garnier Czysta Skóra 3w1, wydają się jednak dobrym wyborem, jeśli wierzysz w filozofię małych kroków. Wszak zamiast trzech plastikowych opakowań zostanie ci tylko jedno, które można bez problemu poddać recyklingowi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ