Walka o piękną skórę – sposoby na pozbycie się rozstępów

Rozstępy to prawdziwa zmora, szczególnie młodych matek. Blizny te tworzą nieestetyczne pręgi, najczęściej w okolicach piersi, pośladków, ud i brzucha. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść oczekiwane efekty.

Główne przyczyny

Najczęściej ich powstawanie kojarzy nam się z ciążą. Właśnie w tym okresie ciało kobiety ulega dużym zmianom. Skóra rozciąga się, niekiedy w dość szybkim tempie, a co za tym idzie pojawiają się pierwsze pręgi. Na początku zazwyczaj są niewielkie, dlatego gdy tylko je zauważymy powinniśmy zacząć działać. Kolejna przyczyna pojawiania się rozstępów to na przykład intensywne ćwiczenia fizyczne. Jeśli przez ćwiczenia lub dietę szybko tracimy na wadze, na naszym ciele mogą pojawić się blizny. Działa to także w drugą stronę – gwałtowne przytycie, niemal na pewno spowoduje pojawienie się pręgów na ciele.

Jak walczyć?

Popularna zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdzi się także w tym przypadku. Przykładowo, jeśli kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, od samego powodu powinna zadbać o swoje ciało. Bardzo istotne jest jego ujędrnianie. Aby osiągnąć efekt, musimy skupić się na kilku ważnych kwestiach.

Najważniejszym punktem pielęgnacji jest nawilżanie. Najlepiej połączyć je z masażami. Kolistymi ruchami powinniśmy masować miejsca narażone na zmiany. Codzienne nawilżenie kosmetykami przeznaczonymi do naszego typu skóry, z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na nasz wygląd. Kolejna kwestia to peelingi. Nie tylko wygładzają ale także pobudzają skórę. Nie musimy kupować drogich kosmetyków, dużo lepiej jest skorzystać z tych, które znajdziemy w domu. Dobrym przykładem jest peeling kawowy. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Wystarczy wymieszać kawowe ziarna z żelem do kąpieli.

Gdy jednak mimo wszystkich zabiegów rozstępy się pojawią, nie załamujmy się. Nadal kontynuujmy dotychczasowe działania i uzupełnijmy je o kolejne. Możemy na przykład wykorzystać plastry sylikonowe i żele Sutricon. Są to wysokiej jakości preparaty, które szybko i skutecznie zmniejszą blizny. Jeśli chcemy wiedzieć więcej na temat zwalczania tych niechcianych gości, warto zajrzeć na stronę wszystkoobliznach.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ