Klocki edukacyjne – nauka poprzez zabawę

0
1581

Młody człowiek, który zaczyna poznawać świat, przeżywać nowe przygody, nowe doświadczenia, zdobywa nowe umiejętności potrzebuje do tego celu niezbędnych przyrządów, które mu to ułatwią. Na pewnym etapie rozwoju każde dziecko ma do czynienia z różnego rodzaju zabawkami. Jedną z takich zabawek, która bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, jego funkcje poznawcze, zdobywanie nowych umiejętności są klocki.

Są idealną zabawką, która przy okazji pomaga młodemu człowiekowi rozwijać swoje umiejętności, poznawać nowe rzeczy,  doświadczać czegoś nowego, dotąd nie odkrytego. Jest to doskonałe wyzwanie dla dziecka, które stara się ułożyć każdy element w taki sposób, aby całość ze sobą współgrała. Początkowym prezentem dla maluszka będą klocki drewniane. Są naturalne, ekologiczne, mniej odporne na uszkodzenia, odkształcenia, zniszczenia, dzięki czemu zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo podczas zabawy.

Należy pamiętać, że przed zakupem odpowiednich klocków trzeba sprawdzić, do jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Jest to bardzo ważne. Dziecku, które wszystko poznaje jeszcze za pomocą dotyku, zapachu, smaku. Takie małe dzieci wkładają wszystko do buzi. Nie można więc kupić mu klocków, które zawierają małe elementy. Taki element mógłby zostać połknięty przez maluszka i tragedia gotowa. Bardzo ważne jest aby tego rodzaju zabawka posiadała certyfikat bezpieczeństwa. Bardzo ciekawym pomysłem są klocki, w różnych kształtach, różnych figurach geometrycznych, różnych kolorach. Dzięki temu dziecko ma większe pole do manewru i większe możliwości stworzenia czegoś ciekawego. Dodatkowo zastanawia się dlaczego klocki są w innym kształcie, w innym kolorze. Zaczyna dostrzegać różnice. Jest to doskonała zabawka, która poprzez kreatywną zabawę uczy nowych rzeczy.

Dla starszego dziecka, które już zapoznało się z budową klocka, zaczyna dostrzegać różnice w kształtach, kolorach, nie wkłada już wszystkiego do buzi, rozumie co do niego mówimy, potrafi się bardziej skoncentrować na zabawie doskonałym pomysłem są klocki w różnych kształtach, kolorach oraz wielkościach. Dziecko zna już podstawy układania, budowania klocków. Zaczyna budować proste lub bardziej złożone konstrukcje, które mają sens.

Bardzo przydatne są wtedy specjalne instrukcje jak krok po kroku można zbudować coś ciekawego łącząc ze sobą wybrane, zaznaczone elementy. Tego rodzaju dopasowywanie sprawia, że dziecko zagłębia się w tym co robi, sprawia mu to przyjemność, skłania do myślenia, do zastanawiania się nad tym co ma zrobić w danym momencie, co do czego dopasować. Po zakończonej zabawie dziecko odczuwa radość oraz satysfakcje z pracy, którą wykonało. Dzięki temu ma ochotę na więcej. Tego rodzaju zabawki nie są drogie i ogólnie dostępne. Warto decydując się na zakup odpowiedniej zabawki wziąć pod uwagę klocki edukacyjne (jak te dostępne na: https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-edukacyjne-477.html)

Dzięki nim młody człowiek będzie się dobrze bawił, nabierał nowych umiejętności, zdobywał nowe doświadczenia. Jest to kreatywna zabawka, która doskonale wpływa na rozwój dziecka. W przyszłości nie będzie miał problemów z pracami manualnymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ