Zabawki wspierające rozwój niemowlaka

Wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka jest bardzo ważne. Warto robić to od najmłodszych lat życia, aby efekty były najlepsze. Dziecko najlepiej uczy się w trakcie zabawy, co warto wykorzystać. W tym artykule znajdziesz kilka propozycji zabawek, które będą dobrym wsparciem dla prawidłowego rozwoju Twojej pociechy.

Zabawki dla malucha – jakie wybrać?

Podczas wyboru zabawek, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek oraz możliwości dziecka. Każdy maluch rozwija się w swoim tempie, o czym nie należy zapominać. Noworodek powinien mieć kontakt z tym, co stymuluje słuch oraz wzrok. Dla takiego malucha doskonałą zabawą jest wsłuchiwanie się w odgłosy dzwonków, grzechotek czy szeleszczących elementów. Jeśli chodzi o niemowlaki, wybór jest o wiele większy. Dziecko w tym okresie jest bardziej aktywne, posiada pewne umiejętności, które warto stale rozwijać. Dziecko, które ma 4 miesiące zaczyna wykorzystywać zmysł smaku. W tym okresie często można zobaczyć, że maluch wkłada zabawki do buzi i uważnie im się przygląda. Bardzo ważne jest więc to, aby wybierać jedynie bezpieczne produkty posiadające odpowiednie atesty. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze i warto o nie odpowiednio zadbać.

Każda chwila jest dobra na zabawę

Jak wspomniano wcześniej, dziecko uczy się i rozwija najchętniej podczas zabawy. Warto pamiętać o tym, że każda pora dnia jest odpowiednia. Jeśli masz pod opieką niemowlaka musisz wiedzieć, że jest to dobry czas na pierwsze zabawki do kąpieli. Połączenie wody i różnorodnych zabawek jest bardzo ciekawe, dlatego maluch chętnie będzie bawił się w takich warunkach. Zabawki do kąpieli wspierają rozwój motoryczny, uczą kreatywności mają także wpływ na rozwój poznawczy. Takie zabawki można wykorzystać także w późniejszych etapach rozwoju, gdy przyjdzie czas na rozpoznawanie kolorów czy pierwsze próby liczenia.

Pod adresem https://liskiurwiski.pl/ dostępny jest asortyment zabawek dla dzieci w każdym wieku – zobacz więcej.

Zabawki wspierające rozwój niemowlaka

Poza zabawkami do kąpieli, warto także podarować dziecku coś, co będzie wspierało jego rozwój także w ciągu dnia. Oto lista tych, które zasługują na uwagę:

Zabawki edukacyjne – oferta jest naprawdę szeroka, dlatego na pewno znajdziesz coś, co sprawi radość Twojemu dziecku. Na początek dobrym rozwiązaniem okażą się sortery, które wspierają logiczne myślenie. Klocki mają różne kształty, a maluch musi dopasować je do odpowiednich otworów. Takie klocki mają różne ciekawe kształty, co zachęca dziecko do zabawy. Żywe kolory sprawią, że zabawa będzie prawdziwą przyjemnością dla Twojego dziecka.

Pierwsze klocki – najlepiej wybrać te o dużych rozmiarach, doskonale sprawdzają się zarówno klocki plastikowe jak i drewniane. Zabawa klockami to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Warto bawić się razem z dzieckiem, co jest doskonałą okazją do wzmacniania więzi rodzinnych. Budowanie za pomocą klocków rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, wspiera procesy poznawcze i ma pozytywny wpływ na rozwój kreatywnego myślenia.

Książki – warto czytać maluchowi już w tak wczesnym okresie jego życia. Dzięki temu można wzmacniać więzi rodzinne, a poza tym maluch słuchając historyjek zapoznaje się z wymową słów rodzimego języka oraz intonacją. Czytanie ma duży wpływ na rozwój mowy małego człowieka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ