Obrotowy fotelik samochodowy– bezpieczeństwo jazdy

Podczas podróży z dzieckiem w samochodzie ważne jest zapewnienie mu bezpieczeństwa. Polskie prawo drogowe określa, że dziecko, które nie przekroczyło 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku lub na podkładce (w zależności od wieku). Nie oszczędzaj na foteliku i zapewnij swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo na przykład wybierając fotelik Gb Vaya I-Size.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Fotelik Gb Vaya I-Size jest produktem firmy Cybex Platinum, która specjalizuje się w produkcji nosidełek, fotelików oraz wózków dziecięcych. Marka poszerza swoje standardy i tworzy produkty funkcjonalne i bezpieczne. Foteliki, nosidełka, czy wózki posiadają wszelkie, potrzebne atesty. Hitem sprzedażowym jest zwłaszcza fotelik Gb Vaya I-Size. Dlaczego, o tym poniżej.

Podstawowe zalety fotelika Gb Vaya I-Size

Podstawową, dodatnia cechą fotelika jest jego obrotowa funkcja. Fotelik Gb Vaya I-Size obraca się o 360 stopni, dzięki czemu może być montowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. W foteliku tym można przewozić dziecko nawet do czwartego roku życia. Według badań najlepiej do tego wieku przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, gdyż w razie wypadku jest to dla nich najbezpieczniejsza pozycja w samochodzie, gdyż gwarantuje lepszą ochronę głowy i szyi. Obrotowość fotelika sprzyjająca jest nie tylko w jego ustawieniu, ale pomaga też w łatwy i szybki sposób wyciągnąć dziecko z fotelika samochodowego.

Dodatkowo fotelik został tak skonstruowany, aby opiekun mógł go obsłużyć jedną ręką. Zapięcie 5-punktowych pasów jedną ręka jest jak najbardziej możliwe. Same pasy są wygodne i łatwe w zapinaniu.

Fotelik posiada wiele systemów, które wspomagają bezpieczeństwo dziecka podczas wypadku. Między innymi posiada zintegrowaną ochronę przed kolizją boczną (System L.S.P), który minimalizuje siły zderzenie bocznego już w bardzo wczesnym etapie kolizji. Fotelik posiada atesty i przeszedł testy zderzeniowe oraz zyskał skorupę absorbującą energię podczas zderzenia bocznego.

Ważnym elementem jest także zintegrowana z fotelikiem baza Isofix. Nie tylko ułatwia ona montaż fotelika oraz usprawnia jego obrotowość, ale pełni ważną rolę podczas zderzenia, gdyż pochłania część siły podczas zderzenia.

Ponadto zagłówek ma aż dwanaście możliwości regulacji, dlatego fotelik Gb Vaya I-Size będzie służył aż do czwartego roku życia dziecka.

Oczywiście niewątpliwą zaletą jest wyprofilowanie fotelika, w którym dziecko leży nie tylko bezpiecznie, ale tez wygodnie. Znaczenie ma także miła w dotyku i praktyczna tapicerka fotelika, która ma dobre właściwości higroskopijne.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ