In vitro - spełnione marzenia o rodzicielstwie

Dla jednych niezgodne z zasadami etycznymi, dla innych cud życia – in vitro, metoda leczenia niepłodności, którą świat zna i stosuje od ponad 40 lat. Szacunki podają liczbę 8 milionów dzieci na całym świcie urodzonych metodą pozaustrojowego zapłodnienia. W Polsce w okresie obowiązywania rządowego programu w latach 2013 – 2016 na świat przyszło ponad 26 tysięcy dzieci.

Trudne czasy in vitro w Polsce

Obecnie nie ma dobrego klimatu do wspierania metody in vitro z pieniędzy budżetu centralnego. Nowa władza woli moralizować, niż uznać in vitro za metodę leczenia niepłodności. Na szczęście samorządy uchwalają prawo miejscowe pozwalające na refundację kosztów zabiegów.Starania o taki kształt miejscowych przepisów trwają również w Krakowie. In vitro Kraków stoi jednak ciągle pod znakiem zapytania. Skuteczne działania radnych reprezentujących środowiska obrońców życia nie dają szans na poczęcie życia przez pary dotknięte niepłodnością.

In vitro w klinikach leczenia niepłodności w Krakowie

Zakwalifikowanie do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego odbywa się na podstawie analizy dokumentacji, rozmów oraz badań przeprowadzonych przez specjalistów. Wśród nich są przede wszystkim ginekolodzy, endokrynolodzy i androlodzy. Każda klinika niepłodności Kraków zaczynie działania od rozmowy z parą – leczeniu nie poddaje się osób samotnych. Po rozmowie przeprowadza się analizę dotychczasowej historii leczenia. Lekarze zlecają badania USG oraz sprawdzają stan jajowodów, przebieg owulacji, żywotność nasienia.

Pozytywną kwalifikację do leczenia uzyskuje około 2 % spośród starających się o miejsce w klinice.

Warto podkreślić, że niejedna klinika niepłodności Kraków to miejsce szczególne, tak ze względu na bazę sprzętową jak i jakość świadczonych usług. Światowej klasy specjaliści pracujący zgodnie z procedurami opartymi na najwyższych standardach są gwarancją zabiegów bezpiecznych, dyskretnych, bezbolesnych.

Wraz z zachowaniem wszelkiej staranności w obszarze medycznym, leczenie niepłodności kraków daje gwarancję bezwzględnej ochrony danych osobowych i dóbr osobistych swoich pacjentów. Działanie dyskretne, nacechowane szacunkiem a przy tym na wskroś profesjonalne, to od lat znak rozpoznawczy lekarzy krakowskich.

In vitro bez refundacji

Wiedząc, że nie wszyscy mogą sfinansować zabieg z własnych środków, oferujący leczenie niepłodności Kraków proponuje w klinikach rozłożenie kosztów leczenia na dogodne transze rozłożone w czasie. Można również skorzystać z kredytowania bankowego – zabieg in vitro nie różni się w tym względzie ot zwykłego zakupu dokonywanego w systemie ratalnym. W oczekiwaniu na mądrą politykę prorodzinną, która zmierzy się z problemem spadku liczby urodzin, warto skorzystać ze sprawdzonych, renomowanych miejsc i metod – metodę in vitro Kraków wykonuje w najlepszych polskich klinikach leczenia niepłodności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ