Jak wybrać odpowiednie środki higieniczne przy nietrzymaniu moczu

Właściwy wybór produktów chłonnych jest bardzo ważny, aby zachować higienę i komfort przy nietrzymaniu moczu. Podstawowa kwestia to zachowanie czystości i suchej skóry, ale istotna jest również ochrona przed nieprzyjemnych zapachem. Aby odpowiednio dobrać artykuły higieniczne, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Sprawdź, jakie i kiedy wystarczą podpaski, a w jakich sytuacjach warto zastosować na przykład pieluchomajtki dla dorosłych.

Rodzaje artykułów higienicznych na nietrzymanie moczu

Dla osób z nietrzymaniem moczu dostępny jest szeroki wybór produktów z wkładem chłonnym, które niwelują skutki tej dolegliwości. Można wybrać wkładki urologiczne, specjalne podpaski, majtki chłonne, pieluchomajtki dla dorosłych lub pieluchy. Każdy z tych artykułów ma wkład chłonny umieszczony w odpowiednim miejscu – warto podkreślić, że wkładki urologiczne i majtki chłonne TENA dostępne są w wersjach dla kobiet i dla mężczyzn. Główna różnica to pojemność wkładu chłonnego, a także sposób zakładania i zdejmowania oraz grubość. Najbardziej dyskretne, przeznaczone dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko są wkładki, podpaski i majtki chłonne, które również występują w różnych wersjach chłonności. Czasami jednak to zabezpieczenie nie jest wystarczające i trzeba sięgnąć po pieluchomajtki dla dorosłych, a nawet pieluchy.

Dla kogo przeznaczone są pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych to dobry wybór przy ciężkim nietrzymaniu moczu. Ich wkład chłonny jest na tyle pojemny, że utrzyma nawet dużą ilość wilgoci z dala od skóry, stanowią też zabezpieczenie przed przeciekaniem na długi czas. Z tego względu mogą być stosowane na noc oraz w przypadku pacjentów leżących, którzy nie mogą samodzielnie ich zmienić. Pieluchomajtki dla dorosłych są zapinane na rzepy i posiadają pas biodrowy. Pozwala to w wygodny sposób zakładać je i zdejmować oraz dopasować produkt do obwodu pasa. Pieluchomajtki dla dorosłych TENA mają również, podobnie jak inne produkty na nietrzymanie moczu tej marki, system skutecznie zabezpieczający przed powstawaniem przykrego zapachu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak wybrać rozmiar?

Majtki chłonne, pieluchomajtki dla dorosłych i pieluchy TENA dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Kupując pieluchy czy pieluchomajtki dla dorosłych, rozmiar należy dobrać, mierząc obwód bioder i odległość od kroku do pasa. Na opakowaniu znajdziemy informację, jaki rozmiar jest odpowiedni dla danych wymiarów. Przy wyborze majtek chłonnych można kierować się rozmiarem noszonej na co dzień bielizny. To ważne, by dobrze dobrać rozmiar, ponieważ zbyt ciasne pieluchomajtki dla dorosłych będą zwyczajnie niewygodne. Co więcej, wkład chłonny może okazać się niewystarczający. Zbyt duże pieluchomajtki dla dorosłych także nie są dobrym wyborem, ponieważ wkład chłonny może się przemieszczać i nie stanowić wystarczającej ochrony przed przeciekaniem, a to przecież najistotniejsza kwestia w przypadku środków pomocniczych na nietrzymanie moczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ