Mężczyzna u urologa

Chociaż urolog zajmuje się dolegliwościami układu moczowego, pomocy u tego specjalisty powinien szukać każdy pan, który zauważa u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości, nie tylko jeżeli chodzi i drogi moczowe, ale także płciowe.

Kiedy mężczyzna powinien się udać do urologa?

Chociaż wielu panów bagatelizuje swoje dolegliwości, należy pamiętać, że nieleczone od razu mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Kiedy tylko pojawiają się takie problemy jaki nietrzymanie moczu czy też jego zastój, ale również ból przy wizycie w toalecie, należy od razu odwiedzić urologa, niekiedy nawet z pominięciem lekarza rodzinnego. Warto wziąć ze sobą także wyniki badań moczu. Wtedy diagnoza będzie mogła być szybsza.

Kolejna kwestia to sprawy związane z narządami płciowymi jak obrzęk jąder, stulejka, wnętrostwo czy też objawy zapalenia. Takich detali nie wolno lekceważyć. Chociaż niekiedy panowie wstydzą się dzielić swoimi intymnymi problemami, powinni pamiętać, że lekarz jest osobą, która może skutecznie pomoc.

Ochrona przed groźnymi konsekwencjami

Pewne objawy ze strony układu moczowo- płciowego mogą sugerować poważne choroby, takie jak rak prostaty czy jądra. W takiej sytuacji ogromne znaczenie ma jak najwcześniejsza diagnoza i wdrożenie leczenia. Pamiętając o tym każdy mężczyzna powinien zapisać się do urologa od razu, kiedy zauważa coś niepokojącego.

Jeżeli chodzi o kwestie, takie jak zaburzenia erekcji, szybka interwencja lekarza może nie tylko pomóc panu, ale także uratować jego związek. Niektóre problemy, takie jak stulejka, szczególnie zaniedbana w dzieciństwie, mogą się bardzo dawać we znaki i mieć ogromny wpływ na życie seksualne. Okazuje się, że wystarczy prosty zabieg, by pozbyć się tej dolegliwości.

Jak bada urolog?

Po pierwsze, lekarz będzie chciał dokładnie wysłuchać z czym przyszedł jego pacjent. Należy szczerze i precyzyjnie opisać objawy, nie pomijając wstydliwych szczegółów. Później specjalista od urologii zleci odpowiednie badania lub przyjrzy się tym już wykonanym.

Niekiedy niezbędne są oględziny lub badania palpacyjne. Panowie nie przepadają zwłaszcza za sposobem badania prostaty, jednakże jest ono krótkie i wcale nie tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Jest także zupełnie bezbolesne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ