Chlorella to jeden z ostatnich hitów w dziedzinie zdrowego odżywiania się. Ta alga pełna jest wartościowych składników mineralnych oraz witamin, białek i chlorofilu, dlatego doskonale sprawdza się w roli naturalnego suplementu diety. Jeśli też chcesz ją zakupić, uważaj, ponieważ w sprzedaży znajdują się również tańsze zamienniki o gorszych właściwościach. Jak je rozpoznać?

Przeprowadzone niedawno badani wykazały, że w sprzedaży, nawet w ofertach znanych producentów, znajduje się chlorella niepełnowartościowa. Przede wszystkim problemem jest dodawanie do suplementów diety z chlorellą wypełniaczy, które powodują, że w tabletkach czy w proszku znajduje się mniej tego wartościowego składnika.

Chlorella z domieszką wapnia – jak ją rozpoznać?

Badanie wykazało między innymi, że w jednych tabletkach oprócz chlorelli znajdowały się duże ilości wapnia. Możemy rozpoznać je między innymi na podstawie wyglądu – w przypadku tabletek widać wtedy białawe plamki, dlatego jeżeli spotykamy się z takim właśnie preparatem, pamiętajmy o tym, że nie jest on wykonany w stu procentach z chlorelli. Takie tabletki powinny być jednolicie zielone.

Dlaczego warto wybrać preparaty z chlorellą bio?

Pamiętajmy również o tym, że najbezpieczniejsza jest chlorella bio, ponieważ zbierana jest ona z farm ściśle kontrolowanych. Tego rodzaju suplement diety nie zawiera wtedy potencjalnie szkodliwych składników i ma najwięcej wartościowych składników aktywnych. Taka chlorella jest uprawiana ekologicznymi metodami, bez wykorzystania żadnych dodatkowych substancji wspomagających jej rozrost. Potwierdzeniem są certyfikaty ekologiczne, dlatego powinniśmy sprawdzić, czy znajdują się one na oznaczeniu.

Zawsze kupuj w sprawdzonych sklepach

Oczywiście, bardzo ważne jest również kupowanie takich suplementów jak chlorella bio od sprawdzonych producentów. Wtedy będziemy mieli pewność, że mamy do czynienia z pełnowartościowym produktem, który będzie w stanie spełnić nasze wszystkie oczekiwania. Zakupy możemy wykonać zarówno w sklepach stacjonarnych ze zdrową żywnością, jak i w sklepach on-line.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ