Czasem znalezienie odpowiedniego dentysty może trwać latami – to bardzo długo! Jak przyspieszyć zakończenie poszukiwań z zadowalającym rezultatem? Mamy dla Ciebie kilka zasad, którymi bezwzględnie powinien odznaczać się idealny stomatolog; niech ułatwią Ci poszukiwania. Powodzenia!

Dobry dentysta najpierw mówi, potem robi

Co to oznacza? Przed przystąpieniem do pracy obowiązkiem stomatologa jest wyjaśnienie, na czym polega problem i w jaki sposób się go pozbyć. Tym samym musi on wyjaśnić Ci w sposób całkowicie zrozumiały, na czym będą polegać czynności ku temu zmierzające. Musisz być tego świadomy! Jeśli dentysta od razu chwyta za sprzęt bez żadnego wyjaśnienia, lepiej już do niego nie wracaj.

Dobry dentysta nie pracuje, patrząc na zegarek

Wizyta w gabinecie to nie biegi na czas. Dobry dentysta musi poświęcić Ci tyle czasu, ile dokładnie potrzebujesz – bez patrzenia na ludzi w kolejce czy pozostałe okoliczności. Jeżeli zauważysz, że wykonuje swoją pracę zbyt szybko, w popłochu i niestarannie, a przy tym opuściło go opanowanie i spokój, zwróć mu na to uwagę – to ogromne ryzyko dla Ciebie i innych pacjentów!

Dobry dentysta chce podnosić swoje kwalifikacje i konsekwentnie to robi

Nie ma na świecie człowieka, który potrafi robić coś tak, że lepiej już się nie da. Dlatego Twój idealny dentysta powinien stale polepszać swoje umiejętności, a ponadto – uczyć się nowych rzeczy. Nie ma znaczenia jego wiek, płeć czy staż pracy. Liczą się chęci – w końcu ma to bezpośrednie przełożenie na Twoje zdrowie jamy ustnej.

Dobry dentysta ma nowocześnie wyposażony gabinet

Takie rzeczy, jak mikroskop do leczenia kanałowego czy pracownia RTG nie powinny być tylko dodatkiem, a podstawowym wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Zwróć więc uwagę na to, jak wyposażone jest miejsce pracy Twojego stomatologa (nie tylko gabinet, ale także recepcja czy nawet toaleta) oraz oceń, czy czujesz się komfortowo w tych wnętrzach.

Do dobrego dentysty nie dostaniesz się z dnia na dzień…

…A przed gabinetem możesz spodziewać się kolejki. To świadczy samo o sobie – jeśli specjalista jest oblegany, to znaczy, że musi być świetny w swoim fachu. To samo z cenami – jeśli stomatolog ceni swoją pracę, bo wie, że jest w niej naprawdę dobry, nie zrobi Ci wypełnienia za 50 złotych. Warto zatem wydać więcej, a mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ