Upały wzmagają pragnienie i wówczas najczęściej sięgamy po zimne gazowane napoje lub wysoko przetworzone soki. Czy nawadniają one tak samo, jak woda? W jaki sposób prawidłowo nawadniać organizm?

Z medycznego punktu widzenia w gorące dni powinniśmy wypijać aż 3 litry wody. W praktyce oznacza to spożycie około 12 szklanek płynów. To dosyć pokaźna ilość i często próbujemy zamienić wodę na napoje gazowane, soki, czy herbatę lub kawę. To duży błąd, ponieważ takie wysoko przetworzone płyny, zamiast nawadniać nasz organizm odwadniają go. Jak zatem przemycić wodę w zdrowy i pożyteczny sposób dla naszego organizmu?

Woda nie tylko bez dodatków

 Warto do szklanki, bądź butelki wody dodać na przykład odrobinę soli, czy cukru. To sprawi, że od razu jej nie wydalimy, a odpowiednio nawodnimy nasz organizm. Kolejny sprawdzony sposób to syrop, który możemy dodać do zwykłej wody i tym samym poprawić jej smak. Szeroki wybór takich zdrowych syropów znajdziemy, na przykład na Herbapol.com.pl.

Woda w innej postaci

Zdrowymi zamiennikami zwykłej, butelkowanej wody mineralnej są również domowe kompoty ze świeżych lub z mrożonych owoców. Istotne, by nie dodawać do nich zbyt wiele cukru. Kolejny sposób stanowią koktajle owocowe na bazie jogurtów naturalnych, maślanki lub kefiru.

Woda z pożywienia

Innym pomysłem na prawidłowe nienawodnienie naszego organizmu jest spożywanie pokarmów bogatych w wodę. Mogą to być wszelkiego rodzaju zupy, czy chłodniki, które przygotujemy na bazie sezonowych warzyw lub owoców. Dzięki nim nie tylko zaspokoimy nasz apetyt, ale również i zapotrzebowanie naszego organizmu na wodę i składniki mineralne oraz witaminy, a także wszelkie mikroelementy.

Wyszukiwanie różnych sposób na zdrowe przemycanie wody do naszego organizmu nie tylko wzbogaci naszą dietę i kubki smakowe, ale również sprawi, że chętniej będziemy sięgać po zwykłą wodę i umilimy sobie jej spożywanie. Pamiętajmy, że w upały powinniśmy pić głównie czystą wodę, wzbogaconą dodatkiem syropów, ponieważ zawierają one wiele witamin, które w gorące dni wypłukujemy przez pot oraz wysiłek fizyczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ