Obudź się po zimie - czas na samorozwój

Czas zimowej hibernacji za nami, nastała wiosna – czas na działanie! Nie ma lepszej inwestycji niż ta w siebie samego – w swoje umiejętności, kwalifikacje oraz pasje i hobby. Każda minuta i każda złotówka wydana na swój rozwój jest najmądrzejszym wydatkiem, na jaki możemy się zdecydować. Gdzie szukać szkoleń, w co warto zainwestować swój czas i finanse – zapraszamy do lektury!

Co rozwijać

Zwróćmy uwagę na kursy zwiększające kwalifikacje zawodowe zarówno w obszarze kompetencji twardych, jak i miękkich. Mamy tu do dyspozycji szeroką gamę kursów obsługi konkretnych programów komputerowych (np.: Excel, Corel Draw), językowych oraz dotyczących specjalistycznej wiedzy z zakresu np.: księgowości i prawa pracy. Korzyści z samorozwoju są nie do przecenienia. Na przykład bardziej zaawansowany poziom w zakresie obsługi Excela pozwoli nam zwiększyć naszą produktywność, będzie także świetnym sygnałem dla pracodawcy świadczącym o naszym zaangażowaniu, zwiększającym naszą wartość jako pracownika. Będzie to także przydatny i rzeczowy argument podczas rozmowy oceniającej, renegocjacji warunków zatrudnienia, rozmowie dotyczącej awansu i wysokości naszej pensji, jak i podczas szukania nowej, lepszej pracy.

Nie zapominajmy także o kompetencjach miękkich takich jak: samoprezentacja, asertywność, umiejętność radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem i zespołem oraz w sytuacjach kryzysowych.

Pamiętajmy jednak, że nie samą pracą człowiek żyje! Równie istotne jest organizowanie swojego czasu wolnego i uważne zadbanie o tę sferę naszego życia, która jest najbliższa naszemu sercu, czyli kursy, szkolenia i warsztaty rozwijające nasze pasje (m.in. warsztaty tańca, nurkowania, wspinaczki, rękodzieła, kursy rysunku, grafiki, malarstwa, fotografii i wiele innych).

Gdzie szukać, na co zwracać uwagę

Przede wszystkim Internet: strony www oraz kursy online. Mamy do dyspozycji całą gamę portali i baz skupiających kursy i szkolenia. Można się po nich łatwo poruszać, sortując pod względem lokalizacji, tematyki i cen. Znajdziemy tam kursy tradycyjne, jak i e-kursy, które z łatwością można robić o wybranej przez siebie porze i w wygodnym dla nas tempie.

Warto także odwiedzić (osobiście, albo poprzez stronę internetową) urząd pracy oraz instytucje szkoleniowe znajdujące się w naszym regionie. Warto także zapisywać się do newsletterów, aby być na bieżąco z ofertami i promocjami.

Zawsze zwracajmy uwagę, aby ukończenie danego kursu zostało potwierdzone otrzymaniem dyplomu, certyfikatu czy zaświadczenia oraz sprawdźmy, czy dany certyfikat ma swoją „datę ważności”, po upłynięciu której całość musimy odnowić poprzez np.: powtórne przerobienie materiału i zdanie egzaminu.

Decyzja

Nie traćmy czasu na przedłużające się analizy. Wiele kursów i szkoleń to miesięczny program kilku-kilkunastu lekcji lub spotkań. Ponieważ koszta są w zasięgu ręki „zwykłego zjadacza chleba”, szukając tego, co dla nas najlepsze i najciekawsze, możemy robić kurs za kursem. Jeśli jednak mamy drobne braki w finansach, pamiętajmy, że do naszej dyspozycji jest np.: chwilówka na 30 dni. Podejmując decyzję dotyczącą skorzystania z kursu warto skupić się na tym, co przyniesie nam wymierną korzyść w życiu zawodowym. W sferze prywatnej skupmy się na tym, co przyniesie nam największą i autentyczną radość. Tylko dzięki równowadze między życiem prywatnym i zawodowym, między nauką a miłym lenistwem, będziemy funkcjonować szczęśliwie i zdrowo, ciesząc się każdym dniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ