Co zawierają ogólnodostępne preparaty na potencję dla mężczyzn?

Wielu producentów farmaceutyków do swojej oferty wprowadza coraz to nowe kategorie produktów dedykowanych dla specyficznych grup odbiorców. Jedną z takich grup są mężczyźni, którzy mają przejściowe problemy z potencją, którym zależy na zwiększeniu poziomu płodności czy ogólnej poprawie libido. Niestety liczba mężczyzn uskarżających się na tego typu dolegliwości w ostatnich latach wyraźnie wzrasta, stąd też bierze się większe zainteresowanie produktami – suplementami diety, które mają pomóc w zniwelowaniu wspomnianych, przykrych dla każdego mężczyzny objawów. A co konkretnie zwierają tego typu produkty i czy rzeczywiście ich stosowanie może wpłynąć na poprawę męskiej potencji?

Potencja mężczyzny a zdrowie

Większość popularnych specyfików na potencję dla mężczyzn to mix różnego rodzaju witamin, minerałów i substancji aktywnych – wyciągów z popularnych gatunków roślin, które od wieków uznawane są za produkty wpływające na poprawę męskości. Skład poszczególnych preparatów może być różny, warto zatem skupić się na opisie przynajmniej jednego z tego typu suplementów. Kapsułki Partenon to środek, który ma w korzystny sposób wpływać na zdolności rozrodcze mężczyzn, poprawiając ich płodność. Główne składniki preparatu to różnego rodzaju wyciągi z ziół i roślin, w tym ekstrakt ze szparaga groniastego – w kulturze ludowej szparagi od wieków uznawane są za warzywo, które wspomaga męską potencję; ekstrakt z korzenia Maca – roślina kapustna z Ameryki Południowej, jeden z popularnych afrodyzjaków w tej części świata, często określana jako peruwiański żen-szeń; ekstrakt z kwiatu i pręcika szafranu uprawnego i inne. Kapsułki Partenon zawierają w swoim składzie również takie substancje jak selen i cynk, a także substancję wpływającą na lepszą przemianę energii, l-karnitynę.

Substancje aktywne a produkty farmaceutyczne

Podstawowe substancje aktywne zawarte w kapsułkach Partenon pochodzą bezpośrednio z natury, uzupełnione zostały jedynie o pewne pierwiastki, których może brakować w codziennej diecie mężczyzny. Oczywiście poszczególne preparaty na potencję mogą różnić się składem, jeśli chodzi o rodzaje ekstraktów roślinnych zastosowanych do ich produkcji. Na ogół produkty tego typu bazować będą jednak na wyciągach z roślin i ziół, które były i są stosowane jako środki zwiększające męską potencję. Czy zatem są to środki skuteczne w działaniu? Wszytko zależy od przyczyny problemu i stężenie substancji aktywnych zawartych w danym produkcie farmaceutycznym. Kapsułki Partenon, tak jak wiele podobnych im suplementów diety nie są lekami. Tego typu substancję mają jedynie wspierać organizm w pełnieniu podstawowych funkcji i tylko tak należy je traktować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ