wzrok

Wraz z wiekiem spotyka nas jeszcze więcej zaburzeń oraz jeszcze więcej błędów młodości daje o sobie znać. Mowa o błędach w odżywianiu, ubieraniu się i dbaniu o naszą formę oraz ciało. Nie tylko samo ciało staje się obiektem widocznego starzenia skóry, lecz także narządy, jakie je wykonują. Także organy zmysłów zaczynają stopniowo szwankować dając o sobie znać w podeszłym wieku. Jednym z zaburzeń, którego obawiają się starci ludzie jest ślepota lub niedowidzenie. Często w obecnych czasach wyeksploatowanie wzroku staje się jeszcze bardziej powszechne. Dzieje się tak bo przez całą dzień wtórują nam ekrany oraz monitory reflektujące sztucznym światłem, ingerującym w siatkówkę. Zbyt duża czy długa ekspozycja na elementy degenerujące może skutkować urazami narządu wzroku. Przecież wiadomo, iż nasz wzrok, jest faktycznie bardzo, ale to bardzo istotny, dlatego też zawsze musimy robić wszystko, aby dobrze o niego dbać, a jak to zrobić? Dowiesz się z tego artykułu.

 

Wzrok?

 

wzrokIm jesteśmy starsi, tym więcej kłopotów zdrowotnych nas spotyka. Jest to zupełnie naturalne oraz w całości zrozumiałe. Nie znaczy to natomiast, iż musimy się na to godzić – szczególnie gdy jest coś, co może wesprzeć naszą kondycję. Weźmy na prosty przykład chociażby nasze oczy. To dzięki nim widzimy oraz przyswajamy ponad 90% wszelkiej wiedzy, która dochodzi do nas ze świata zewnętrznego. Ich prawidłowe działanie jest więc naprawdę niezwykle istotne. Wraz z wiekiem oczy natomiast przestają działać jak trzeba. Obraz świata staje się rozmazany oraz słaby a wzrok z dnia na dzień ulega pogorszeniu. Wiemy, iż teraz możemy czerpać z okularów, szkieł kontaktowych oraz mnogich zabiegów operacyjnych, jakich celem jest poprawa wzroku. Zazwyczaj te formy wiążą się natomiast z dużymi kosztami, na które jednak nie każdy może sobie pozwolić. Także w pewnych wypadkach ani okulary, ani operacje nie wykazują spodziewanej skuteczności. Co zatem możemy jeszcze zrobić? Na szczęście jest duży wachlarz naturalnych środków, które leczą schorzenia widzenia wywołane upływającym czasem. W tym zwięzłym artykule chcemy podzielić się z Wami przepisem na jeden z najefektywniejszych, dzięki jakiemu już w przeciągu paru tygodni na dobre pożegnasz się z okularami oraz odzyskasz w całości funkcjonalne oraz zdrowe oczy! Ważnym elementem, którego będziesz potrzebował jest szafran. Zna go mało osób, więc jego pozytywne wartości lecznicze nie zostały nadal w całości docenione. Profesor Silvia Bisti z Center Vision na Uniwersytecie w Sydney twierdzi, iż szafran jest prawdziwym elementem, który potrafi zapobiec trwałej degradacji wzroku. Analizowania pokazują także, iż komórki mające wkład w działanie oczu stają się bardzo wytrzymałe na działanie niekorzystnych elementów. Szafran winien być zjadany w formie herbaty, na jaką przepis znajdziecie poniżej.

Składniki:

  • 1 gr szafranu
  • 1 szklanka wody

Sposób zastosowania:

Wodę doprowadzić do wrzenia a potem dodać szafran. Jeśli ostygnie można opcjonalnie dodać odrobiny miodu do smaku. Wystarczy wypić parę filiżanek w przeciągu dnia.

Uwaga! Istotna informacja!

W owym artykule skupiamy się tylko na oczach, ale szafran działa nie tylko na wzrok. Jego wartości pozwolą na oczyszczenie krwi, pobudzenie krążenia, ograniczenia symptomów stanów zapalnych, ograniczenia poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów. Szafran wykazuje także możliwości do stymulacji funkcji poznawczych oraz utrzymania pamięci.

 

Sposoby na poprawę wzroku

 

Oczy są narządem, który gwarantuje widzenie oraz bez tej możliwości nie wyobrażamy sobie życia. Dzięki nim człowiek pochłania prawie 90% informacji płynących ze świata zewnętrznego. Wiek powoduje, iż z czasem odbierany obraz staje się zamazany, nieostry czy bez kolorów. Możliwe są formy korekcji wzroku przez odpowiednio dopasowane okulary, soczewki kontaktowe, czy, gdy jest taka potrzebę za pomocą laserowej korekty wzroku. Nie każdego stać natomiast na stałą wymianę soczewek czy zabiegi operacyjne poprawiające wzrok. To koniec szansy na odzyskanie odpowiedniego widzenia? Nic bardziej mylnego.

 

Szafran środkiem na wzrok

 

Jest szereg naturalnych metod leczenia czy nawet wspomagania wzroku. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie szafranu jako skutecznej przyprawy. Szafran znany jest z orientalnego pochodzenia oraz pozytywnych prozdrowotnych właściwości. W badaniach wykonanych na uniwersytecie w Sydney potwierdzono, iż szafran jest w stanie zapobiegać degeneracji wzroku. Dzięki niemu komórki tworzące układ wzroku nabierają więcej wytrzymałości na elementy zewnętrzne. Skutecznym sposobem na spożywanie szafranu jest parzenie z niego herbaty. Wystarczy zalać 1 gram szafranu ciepłą wodą. W celu poprawy smaku można dołączyć odrobinę miodu. Trzeba pic parę filiżanek takiej herbaty w przeciągu dnia. Jakie odmienne wartości ma szafran? Mianowicie szafran nie tylko poprawia wzrok, lecz także oczyszcza krew, pobudza krążenie, a również zmniejsza stany zapalne, zmniejsza zły cholesterol we krwi oraz stymuluje zdolności uwag oraz zapamiętywania.

[Głosów:9    Średnia:2.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ