Leczenie przedwczesnego wytrysku

Mężczyzna z problemem przedwczesnego wytrysku niezwykle powszechnie czuje się przygnębiony oraz winny z względu wstydliwej dolegliwości. Nie raz zdarza się, iż zapobiega on kontaktów płciowych. Wytrysk przedwczesny spowodowany jest przede wszystkim elementami psychicznymi. Jest toż częste zaburzenie seksualne występujące u panów. Przedwczesny wytrysk staje się problemem, kiedy człowiek nie jest w stanie odpowiednio wydłużyć gry miłosnej, żeby jego partnerka uzyskała przyjemność ze współżycia. Wytrysk może być przed czy już po rozpoczęciu stosunku. Zaburzenie to bardzo utrudnia czerpanie radości ze współżycia, dlatego również kieruje się różne formy leczenia przedwczesnego wytrysku.

 

Formy leczenia przedwczesnego wytrysku

 

Przedwczesny wytrysk jest bardzo częstym zaburzeniem płciowym u panów. Może być spowodowany schorzeniami organicznymi, psychicznymi, długą przerwą we współżyciu, itp. Ważny jest w młodym wieku, kiedy młodzieńcy dopiero wkraczają w świat seksu. Przedwczesny wytrysk stoi się problemem, kiedy człowiek nie jest w stanie zaspokoić swojej partnerki. Leczenie schorzeń połączonych ze zbyt wczesnym wytryskiem jest oparte na innych metodach terapeutycznych i farmakoterapii. Współcześnie wykorzystywane formy terapeutyczne, to: kuracja dla par, metody behawioralne i farmakoterapia. Wykorzystywanie tychże metod daje mężczyźnie możliwość uzyskania większej kontroli nad swym ciałem. Psychoterapia adresowana jest przede wszystkim dla par. Natomiast są także przypadki, kiedy mężczyzna będący z względu przedwczesnego wytrysku jest wolny a nie ma stałej partnerki. W takim przypadku korzysta się z metod behawioralnych.

 

Kuracja dla par a leczenie przedwczesnego wytrysku

 

Leczenie przedwczesnego wytryskuKłopoty sfery fizycznej wpływają na życie oraz bycie obojga partnerów. Dlatego również w wypadku przedwczesnego wytrysku zachęca się oboje partnerów do uczestnictwa w psychoterapii. Bo przedwczesny wytrysk ma swoje źródło przede wszystkim w psychice, to oczywiście istotne jest uczestnictwo w ciągu terapeutycznym. Przedwczesny wytrysk sprawia, iż dziewczyna nie jest w stanie czerpać przyjemności ze współżycia. Nacisk wytrysku przedwczesnego na związek jest dosyć znaczny. Kobieta wraz z partnerem przeżywa trudności. Że toż skutkować pogłębianie się kłopotów mężczyzny oraz wybieranie się kobiety z dalszych prób podjęcia współżycia. Więc tak ważne jest wspólne uczestnictwo w kuracji. W trakcie przebiegu terapeutycznego partnerzy potrafią rozwiązywać konflikty oraz trudności, które im przebywają w życiu. Uczą się wspólnie radzić sobie z tematem oraz wzajemnie siebie wspierać w trudnych chwilach. Wspólna kuracja daje możliwość pogłębiania wzajemnych więzi. Partnerzy wspólnie potrafią pracować nad poprawą jakości ich bycia płciowego.

 

Metody behawioralne w leczeniu przedwczesnego wytrysku

 

Wykorzystywanie metod behawioralnych jest znane w wypadku panów, którzy nie mają stałych partnerek. Dzięki takim metodom potrafią samodzielnie odzyskiwać wiarę we nasze możliwości, pozbywać się stresu i uczyć kontroli nad wytryskiem. Wykorzystanie tychże metod zazwyczaj połączone jest z wcześniejszym szczegółowym wywiadem. Zazwyczaj mężczyzna mający na przedwczesny wytrysk otrzymuje od terapeuty zestaw danych ćwiczeń, jakie są za zadanie samodzielnie często wykonywać. Pozwoli to odbudowywać poczucie pewności siebie oraz wiary we nasze możliwości. Mężczyźni cierpiący na tego typie schorzenia odczuwają silny stres oraz izolują się od społeczeństwa. W takim przypadku terapeuta jest też za zadanie wykonać z pacjentem scenariusze postępowania, które umożliwią mu odzyskać kontrolę i otworzyć się na własne osoby. W wypadku schorzeń sfery fizycznej mężczyźni nie chcą się angażować w pełne związki uczuciowe, ponieważ jest toż dla nich niebezpieczeństwo oraz wizja kolejnej porażki. W ich wyobraźni powstają nierealne oczekiwania względem seksu, budowane na bazie przekazów medialnych. Pokazywane w filmach sceny erotyczne potrafią stanowić dla osoby będącej na przedwczesny wytrysk dużym wyzwaniem. Więc tak istotne jest, żeby podczas kuracji chory budował realne oczekiwania oraz znał własne możliwości. Niezwykle ważne jest także pozbywanie się stresu oraz lęku. Dzięki temu typ może odzyskać kontrolę nad swoim wytryskiem oraz usprawnić kondycję naszego życia płciowego.

 

Farmakoterapia w leczeniu przedwczesnego wytrysku

 

Wykorzystywanie farmakoterapii wymaga pomocy z specjalistą. Nie jest cudowny środek na schorzenia seksualne u panów. Natomiast w wypadku przedwczesnego wytrysku niektóre środki potrafią faktycznie dawać oczekiwane wyniki wydłużenia stosunku płciowego. Oprócz znanych preparatów na potencję wykorzystuje się także środki przeciwdepresyjne. Rodzaj farmakoterapii dobiera specjalista w współzależności od potrzeb pacjenta. Farmakoterapia, oprócz fizjologicznych efektów wydłużenia stosunku, może także działać łagodząco na psychikę pacjenta. Dzięki komfortowi, jaki dają środki, u mężczyzny obniża się stres, przez co też może odzyskiwać kontrolę nad wytryskiem. Zmniejszenie stresie oraz dyskomfortu znacząco wpływają na poprawę jakości życia płciowego pacjenta.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ