Okna przesuwne

Nowoczesne okna przesuwne zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Czym się charakteryzują?

Okna przesuwne

Przesuwne okna najnowszej generacji zapewniają bezpieczną realizację przeszkleń różnego typu, nawet wielkogabarytowych. Taka opcja jest bardzo funkcjonalna, ale także daje atrakcyjny efekt estetyczny. Okna tego typu pozwalają na wiele swobody podczas aranżacji, dodatkowo oszczędzając przestrzeń. Cieszą się popularnością wśród nabywców dokonujących inwestycje o różnych metrażach i w dowolnych stylach.

Moda i solidność

Bardzo modne są okna PCV posiadające energooszczędne i szerokie pakiety szybowe. Przenikanie ciepła jest porównywalne do właściwości ścian murowanych i parametru izolacyjności odnoszących się do energooszczędności. To bardzo innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie dla każdego rodzaju budynku. Okna przesuwne mają solidne konstrukcje, są wytrzymałe i bardzo łatwe w użytkowaniu. Można przesuwać je bez większego wysiłku, nawet w przypadku wielkich rozmiarów. Przeszklenie można dostosować do potrzeb klienta, korzystając z dodatkowych opcji, np. ochrony antywłamaniowej, integracji z systemem alarmowym itp.

Nowoczesna technologia

Taka technologia jest dobrym rozwiązaniem dla wyjścia balkonowego. Takie systemy cieszą się uznaniem w krajach europejskich. Skrzydła okien można przesuwać w równoległych płaszczyznach. W cieplejszych regionach stosuje się często okna ze skrzydłami przesuwnymi. Charakteryzują się one ograniczoną szerokością szyby, zastosowaniem uszczelek szczotkowych na skrzydłach z ościeżnicą i pomiędzy nimi, a także łatwą funkcją przesuwną skrzydeł, bez uchylności. Uszczelki szczotkowe są wykorzystywane do uszczelniania skrzydeł okiennych. To bardzo dobra opcja dla każdego, kto lubi wielkie, przeszklone powierzchnie, gwarantuje wygodę i ciekawą estetykę. Takie okna po otwarciu nie zabiorą przestrzeni, co jest sporą korzyścią.

Systemy okien przesuwnych należy dobrać rozmiarowo do danego obiektu. Wybór zależy także od oczekiwań nabywcy i jego preferencji. Faktem jest, że okna tego typu są coraz częściej wykorzystywane w wielu domach i innych budynkach. Zapewniają komfort i wygodę, dodatkowo bardzo ładnie się prezentują. Dzięki dodatkowym funkcjom można mieć większe poczucie bezpieczeństwa. Łatwość przesuwania i stabilność to jedne z ich głównych cech.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ