śnieżynka
fot. pixabay.com

Ledwo zacznie się listopad, a już zaczynamy myśleć o świętach. W sklepach i w mieście stopniowo pojawia się coraz więcej świątecznych dekoracji, więc i nam zaczyna się udzielać ta niecodzienna atmosfera. Zaczynamy wtedy myśleć o tym, w jaki sposób sami możemy ozdobić nasze domy, by wyglądały równie odświętnie. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zrobic-sniezynke-z-papieru/

Dlaczego warto przygotowywać świąteczne ozdoby samodzielnie

Największa motywacją i zachętą do takich działań są dla nas dzieci. To one najbardziej doceniają świąteczny klimat i czują magię świąt. Ich podekscytowanie i fascynacja udzielają się nawet dorosłym. Porzucamy wtedy na chwile nasze utylitarne podejście i pozwalamy sobie na tworzenie z nimi świątecznych dekoracji. Nie zawsze są one trwałe, nie wyglądają też pewnie tak zachwycająco, jak te oferowane w sklepach, na wystawach, w magazynach wnętrzarskich. Maja jednak coś, co liczy się bardziej – gwarantują nam miłe chwile we wspólnym gronie. Gdy dzieci podrosną, będziemy często powracać do tych wspomnień z rozrzewnieniem. I one będą wspominać świąteczną krzątaninę w rodzinnym domu. 

Niezbędne materiały

Czego zatem potrzebujemy, aby stworzyć świąteczne, zimowe dekoracje? Na pewno takich podstawowych sprzętów jak dobrze tnące nożyczki, mocny klej, ołówek, linijka, taśma klejąca, a więc to, co zazwyczaj każdy z nas i tak ma w domu. Przejdźmy do materiałów, z których będziemy tworzyć. W pierwszej kolejności przejrzyjcie domowe zasoby. Co roku gromadzimy świąteczne akcesoria papiernicze, wiele też ich zostaje po szkolnych pracach plastycznych. Dajmy im drugie życie, zanim postanowimy kupować nowe. Z pewnością znajdziesz wśród nich zwykły blok techniczny lub rysunkowy.

Jak wykonać śnieżynkę z papieru

Najprostszym, ale zarazem najbardziej efektownym sposobem jest zrobienie tak zwanej wycinanki – serwetki. Niezbyt grubą kartkę składamy kilkukrotnie w połowie, zaginając je tak, aby powstał trójkąt. Wówczas nacinamy go na różne sposoby, a po rozwinięciu otrzymujemy ażurową wycinankę – serwetkę. Teraz czas na sekretny składnik, czyli srebrny brokat. 

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/skad-czerpac-inspiracje-do-napisania-wiersza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ