projektor interaktywny

Okazuje się, że w przyjemny sposób można poznawać świat, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Już dawno udowodniono zresztą, że to właśnie nauka poprzez zabawę jest optymalnym rozwiązaniem, które pozwala na wzmożony rozwój najmłodszych.

Jakie techniki wykorzystywać, by w rozrywkowy sposób móc wpływać na edukację dzieci? Świetnym przykładem może być projektor interaktywny, tzw. magiczny dywan. W taki sprzęt najnowocześniejszej technologii inwestują już nie tylko centra handlowe i sale zabaw, które chcą dostarczać dzieciom ogrom rozrywki. Te urządzenia zostały docenione także przez domy kultury, szkoły czy przedszkola.

Musimy wziąć pod uwagę, że innowacyjne rozwiązania pozwalają jeszcze lepiej wpływać na emocje i zachowania dzieci. Nie możemy chronić ich przed technologią, bo przecież już niedługo uczniowie wkroczą w dorosły świat, gdzie taka będzie standardem. Z całą pewnością należy jednak dobierać ją odpowiednio.

Projektor interaktywny to doskonała inwestycja. Pozwala się nie tylko bawić, ale i uczyć. Do wykorzystania jest szereg gier i zabaw, które doskonale można wykorzystać w ramach lekcji edukacyjnych. Gry można dopasować pod względem wieku czy ilości uczniów. Z ich zastosowaniem magiczny dywan będzie uczył liczyć, czytać, będzie usprawniał aktywność fizyczną, wesprze procesy koncentracji uwagi i pamięci. Co więcej, z jego zastosowaniem dzieci podczas zabawy mogą uczyć się angielskiego. Opcji jest naprawdę sporo.

Pewne jest, to, że wszędzie, gdzie tylko pojawia się projektor interaktywny, dzieci nie chcą bawić się już w nic innego. To połączenie nowych możliwości technologicznych, szalonej rozrywki, ale i nauki. Jeden sprzęt i tak wiele rozwiązań.

Czy można się uczyć, bawiąc?

Oczywiście, że tak. Co więcej, wkuwanie teoretycznych regułek już dawno przestało być skuteczną metodą edukacji najmłodszych. Naukowcy dawno temu udowodnili, że zdobywanie nowej wiedzy czy umiejętności na zasadzie działań podświadomych i wywoływania określonych emocji jest o wiele bardziej trwałe.

Coraz więcej pedagogów decyduje się na rozwinięcie podstawowego programu edukacyjnego, jaki każdego roku proponowany jest przez MEN. Nadal znajduje się w nim zbyt wiele nudnej teorii, nie zwraca się uwagi na kreatywność i indywidualne potrzeby uczniów. Wdrożenie autorskich programów i innowacyjnych metod nauczania pozwala na wzmożony rozwój dzieci. Zachęcanie ich do nauki od najmłodszych lat sprawi, że nie będą oni traktować nauki jak przykrego obowiązku, ale raczej przyjemność odkrywania świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ