nasza pociecha na weselu - co warto wiedzieć?

Wizyta dziecka na weselu na pewno jest problematyczna dla rodziców. Zwłaszcza takich, którzy lubią się pobawić do późna i nie wyobrażają sobie potańcówki bez alkoholu. Niestety w wielu przypadkach nie można odmówić dzieciom pójścia na imprezę. Zwłaszcza, że dla wielu z nich jest to wyjątkowe wydarzenie i nie mogą się wprost doczekać tej uroczystości.

Są jednak sposoby na to, by wesele nie było zbyt uciążliwe zarówno dla rodziców, jak i maluchów. Przede wszystkim należy dziecko najpierw oswoić z myślą po co wybieracie się na to przyjęcie i jakie ma ono znaczenie. Na stronie http://www.zabobon.pl/dzieci-na-weselu/ można zapoznać się z podstawowymi zasadami komunikacji z dzieckiem przed i podczas imprezy. Oszukiwanie dziecka nic nie wskóra, ponieważ maluchy są bardzo uważne i doskonale pamiętają co zostało im obiecane. Jeżeli rodzice zgodzili się na pójście z nimi na wesele to nie można w ostatniej chwili odwołać tego bez wyjaśnienia i znaczącego powodu.

Co prawda mogą wyniknąć różne sytuacje życiowe uniemożliwiające pójście na wesele, chociażby choroba rodziców lub samego malucha. W takich przypadkach trzeba pogodzić się z tym, że nie pójdziemy na wesele i nie zobaczymy licznych atrakcji związanych z wejściem na nową drogę życia. Jeżeli jednak nic takiego nie zaistniało to warto zabrać dziecko na rodzinną uroczystość, by zobaczyło jak ona wygląda.

W końcu wesele to okazja, która nie zdarza się często. Aby mogło dojść do zaślubin konieczne jest posiadanie w rodzinie pary, która jest gotowa na powiedzenie sobie sakramentalnego tak. Dziecko musi wiedzieć, że na taką okazję należy odpowiednio się wystroić i zachować czystość. Nikt nie przyjdzie w dresie i obuwiu sportowych, więc maluch też musi dopasować się do otoczenia i wybrać eleganckie ubrania na tą okazję. Oczywiście będzie się buntować, bo dzieciaki uwielbiają chodzić w tym co wygodne i uniwersalne. Jest to jednak zasada, której musi przestrzegać jeżeli chce pojawić się na weselu.

Ponadto trzeba zaznajomić go z podstawowymi zasadami siedzenia nad talerzem. Nikt nie oczekuje królewskich manier po kilkulatku, który ledwo posługuje się nożem i widelcem, jednak powinien być on poinformowany, że jedzenie rękoma jest w tej sytuacji niedopuszczalne. Dziecko powinno też wiedzieć jak zachować się wobec innych gości, aby swoją obecnością nie zakłócić dobrej zabawy i nie spowodować szkody. Konieczne jest także zaplanowanie godziny powrotu do domu, by maluch był świadomy ile czasu będzie musiał spędzić na sali weselnej bez zabawek.

Przeczytaj też: http://www.fabrykafigury.pl/lambioza-jak-sie-rozpoznaje-ta-dolegliwosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ