Basen z kulkami w pokoju dziecka

0
1388

Aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka, musimy zadbać o to, aby poprzez zabawę mogło ono nabywać nową wiedzę oraz ćwiczyć swoją motorykę. Dzięki takiemu połączeniu możemy mieć pewność, że okres dziecięcy spędzony na zabawie będzie nie tylko dużą dozą radości, ale również produktywnie spędzonym czasem. Z pewnością dziecięcy basen z kulkami jest rodzajem zabawki, który może to zapewnić.

Co zyska Twoje dziecko?

Korzyści dla dziecka to nabywanie nowego słownictwa i umiejętności pozwalających lepiej zrozumieć otoczenie. Dziecko osiągnie to dzięki nabyciu umiejętności rozpoznawania poszczególnych kolorów oraz umiejętności liczenia.

Drugi rodzaj nabytej umiejętności to ćwiczenie koordynacji na linii ręka oko oraz ćwiczenie ogólnie pojętej motoryki. Dzięki temu Twoje dziecko wraz z wiekiem lepiej będzie sobie radzić, nabywając inne umiejętności motoryczne, jak zachowanie równowagi.

Kto może korzystać

Basen z kulkami to rodzaj zabawki, która doskonale spełni się dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Może być idealnym prezentem dla dziecka, które ukończyło 12 miesięcy, jak i również dla nieco starszych dzieci.

Baseny z kulkami to zabawki, które stworzone są z materiałów, które doskonale sprawdzą się w czasie zabawy z dziećmi. Dzięki wykonaniu z pianki są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Dziecko może skakać do basenu i na jego boki. Piankowy materiał dzięki swojej wysokiej elastyczności szybko powraca do poprzedniego kształtu.

Baseny posiadają również obszycie, najczęściej jest to ładna dzianina, która często jest w kolorystyce i wzorach odpowiadającej dzieciom lub w kolorach klasycznych, jak szary. Dzięki takiemu rozwiązaniu basen wizualnie wpasuje się w każdy rodzaj dziecięcego pokoju.

Na polskim rynku baseniki z kulkami oferuje kilku producentów i można je zakupić na stronach internetowych z zabawkami. Jedną z nich jest https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Zabawki_Zabawy-z-pilkami_Basen-z-kulkami-2515.html. Kupując tam prezent dla malucha mamy pewność, że zabawka będzie spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa.

Różne rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów z kulkami dla dzieci. Główne różnice pomiędzy basenami dotyczą ich rozmiaru, kształtu oraz rodzaju zastosowanych w basenie kulek.

W kontekście kształtów najczęściej dostępne są baseny w kształcie koła oraz kwadratu. Rozmiary baseników kołowych zwykle posiadają średnicę około 90 cm oraz nawet 130 × 130 cm w przypadku basenów kwadratowych.

W zależności od wzrostu naszego dziecka możemy wybrać baseny o zróżnicowanej wysokości ścian. Zwykle jest to od 30 do 50 cm. Jeżeli okaże się, że w naszym nowo zakupionym basenie jest za mało kulek lub gdy ich część się zepsuje, zagubi to istnieje możliwość ich dokupienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ