Body dla niemowlaka

Tworzenie wyprawki dla dziecka to zadanie bardzo odpowiedzialne. Wiele rodziców pochłoniętych nowy zadaniem kupuje rzeczy, które później okazują się niepotrzebne, zbędne czy niewłaściwe. Przed podjęciem decyzji w sprawie wyprawki warto dobrze rozeznać się w temacie i oceniać sytuację na chłodno. Jednym z zadań przyszłych opiekunów jest wybór body dla niemowląt. Czy jest ten produkt? Jakie powinien posiadać cechy? Jak wybrać body niemowlęce?

Najważniejszym elementem tworzenia garderoby noworodka jest określenie rozmiaru. Jeśli zakup następuje już po narodzeniu, ubranko należy dopasować do określonej wielkości maluszka. Warto pamiętać, iż strój powinien przede wszystkim być wygodny. Komfortowy zarówno dla bobasa, jak i osób, które będą się zajmować noworodkiem. Muszą być przyjazne podczas czynności takich jak przewijanie czy pielęgnacja ciała. Dlatego też nowoczesne body wyposażone są w specjalne systemy zapięć, które można z łatwością odczepić. Body dla niemowląt powinno także być wytworzone z dobrej jakości materiału. Najlepszym okazuje się być ubranko wykonane z bawełny. Tego rodzaju tkanina przepuszcza powietrze, jest niezwykle przyjemna w dotyku, a także łatwa w pielęgnacji. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak już wspomniano rozmiar pełni kluczową rolę. Pierwsze ubranko to body w rozmiarze 56. Jest to malutkie wdzianko, które otuli noworodka przez pierwsze jego dni lub nawet tygodnie. Warto jednak zwrócić uwagę by produkt ten nie był zbyt mały. Za bardzo obcisłe body będzie nieprzyjemnie uwierało maluszka w szczególności w okolicy pachwin czy ramionek.

Kolejnym ważnym aspektem jest umiejscowienie zapięcia. Body charakteryzuje się tym i guziki lub zaczepy posiada umiejscowione w kroku. Dzięki temu możliwe jest wygodne zakładanie pieluchy, zmiana jej lub czyszczenie maluszka.

Przed zakupem warto również ocenić użytkowość różnego rodzaju fasonów. Bardzo modne w ostatnich czasach stały się bodziaki kopertowe, z długim rękawem, na ramiączkach czy z zabawną grafiką i nadrukiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ