dieta oczyszczająca

Nadchodzi wiosna, okres kiedy wracamy do ćwiczeń porzuconych na zimę, bo do lata chcemy odbudować wypracowaną wcześniej sylwetkę. Natomiast jeżeli nie zmienimy przyzwyczajeń żywieniowych a nie pozbędziemy się zalegających w naszym ciele toksyn, to zadania potrafią przerodzić się dla nas w tortury. Oto parę porad mówiących co możemy zrobić, żeby przyspieszyć redukcję kilogramów oraz rozpocząć wiosnę od porządkowania własnego zdrowia.

Czym jest dieta oczyszczająca – parę wiedzy o detoksie organizmu

 

dieta oczyszczającaCzas przejściowy – przedwiośnie, to najwłaściwszy moment, żeby rozpocząć stosować w nasze życie nowe zwyczaje żywieniowe. Gdy oczyścimy układ pokarmowy oraz pozbędziemy się zalegających w organizmie toksyn, to nasze ciało będzie gotowe, by chłonąć energie, która dotrze do nas wraz z nadejściem wiosny. W innym razie będziemy spokojni oraz nie będziemy mieć wytrzymałości na upalne dni. Dieta oczyszczająca jest na celu usunięcie szkodliwych złogów zalegających w naszym ciele, i przygotować nas. przez wartościowe pożywienie, na wielką ilość witamin oraz minerałów płynących z natury. Po takim sposobie będziemy czuć się całości energii i łatwiej będziemy podejmować przyszłe wyzwania.

 

Czemu jesteśmy całości toksyn, co zaśmieca nasz organizm

 

W ostatnich czasach jeszcze mniej dbamy o wnętrze naszego ciała, zajmujemy się wyłącznie na modzie oraz myśleniu o skórę, włosy – to co jest naszą wizytówką. Natomiast gdy zaniedbamy nasz organizm, to wyniki zobaczymy właśnie na zewnątrz. Nasza skóra zacznie szarzeć, włosy stracą blask, nie będziemy mieć wytrzymałości na normalne obowiązki, a koncentracja będzie jeszcze bardziej utrudniona. Wszystko przez toksyny. Gdy jest ich więcej, to nasz organizm nie nadąża z ich usuwaniem i z regeneracją a w rezultacie zostają upchnięte w formie złogów. Zwiększająca się ilość toksyn powoduje obciążenie organizmu oraz wysokie pogorszenie działania układu pokarmowego. Jelita zaczynają się zatykać, w nerkach oraz woreczku żółciowym rozpoczynają się kamienie. Krok dzieli nas od operacji oraz bycia zależnego od pigułek. Regularna detoksykacja oraz zdrowy styl życia zapobiega tego rodzaju kłopotom.

 

Oczyść organizm w 7 dni, zasady detoksu

 

Siedem dni wystarczy, żeby oczyścić swój organizm oraz stworzyć go na nową, zrównoważoną oraz odpowiednią dietę. Po zakończeniu planu oraz zmianie nawyków, Twoje oczy znów będą błyszczące, i Twoja skóra nawilżona oraz gładka. Pokłady energii wzrosną, a nadmiarowe kilogramy zostaną zgubione! Zacznij od sprawdzenia swojego terminarza, bo detoks winien być 7 dni oraz gdy w trakcie wypadnie zebranie w pracy czy rodzinne święto, to że możesz być kłopot z doświadczeniem w diecie czy efektami ubocznymi. Liczy się również Twoje zdrowie, a podczas oczyszczania potrafią nastąpić wspomniane efekty uboczne, które połączone są z wydalaniem toksyn przez organizm. Przez pierwsze dni pojawią się zawroty głowy, wymioty, ból głowy, zmęczenie – wzięcie udziału w doświadczeniu w tym bycie, mogło aby nie być dla Ciebie przyjemne. Objawy najczęściej znikają po 2 dniach.

 

Zasady których należy mieć się przez 7 dni detoksu

 

  1. Wyciąg wyciśnięty z cytryny – świetny sposób na podkręcenie metabolizmu na początek dnia. Wyciskamy połowę cytryny do szklanki ciepłej, a nie ciepłej wody. Wypić codziennie rano na czczo.
  2. Normalne ćwiczenia. Trening jest istotny dla naszego ciała, dzięki niemu dotleniamy komórki, ćwiczymy mięśnie, pobudzamy pracę układu pokarmowego i dajemy „endorfinowego kopa”. Ćwiczenia powinny być co najmniej godzinę, istotne jest by wypocić toksyny. Nie zapomnijmy o rozgrzewce, zanim zaczniemy intensywne ćwiczenia.
  3. „Raw Food”. Niezwykle istotne jest, żeby podczas oczyszczania jeść jak bardzo nieprzetworzonych potraw. Surowe jedzenie zawiera mnóstwo witamin oraz minerałów, które znikają w trakcie gotowania. Takie jedzenie wspomoże nasze trawienie, bo dostarczy dużą ilość naturalnego błonnika.
  4. Oczyść również swój umysł. Bardzo istotna jest równowaga, dlatego 7 dni wykorzystajmy na odstresowanie się. Dobrym pomysłem będzie medytacja, czy głębokie oddychanie z uwagą na każdym tchu oraz wydechu. Praktykuj takie ćwiczenia przez 15 minut dziennie.
  5. Pij dużo płynów! Postaraj się wypić do 3 litrów dziennie. Woda pomoże oczyścić nerki z toksyn. Pomocne i są zioła o wartościach oczyszczających oraz rozkurczowych, zwiększają przepływ płynów i odprężają organizm.
  6. Szczotkowanie ciała oraz masaż. Takie zabiegi pomagają się rozluźnić i przyspieszają krążenie krwi. Dodatkowo, szczotkowanie działa jak peeling, więc pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka – skóra stanie się jędrna, nawilżona oraz gładka.
  7. Żuj stopniowo jedzenie, nie połykaj kęsów w pełni. Żucie pobudza ślinianki do wytwórczości enzymów trawiennych, dzięki temu chętnie oraz szybciej strawić surowe jedzenie. Także taki sposób jedzenia sprawia, iż do mózgu szybciej trafiają sygnały o dostarczeniu potrzebnych substancji oraz czujemy się nasyceni również jedząc mniej.

Pamiętaj, żeby nie wykonywać oczyszczania, gdy organizm jest osłabiony dolegliwością, jesteś w ciąży czy jeśli karmisz dziecko. W razie wątpliwości warto umówić się z dietetykiem czy specjalistą pierwszego kontaktu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ