Dlaczego pisanie pamiętników jest tak popularne?

Pisanie w pamiętniku to wspaniały sposób na utrwalenie swojego życia i wspomnień. Można do niego wrócić po latach i przypomnieć sobie, co wtedy było dla nas ważne. Dlatego pamiętniki na hasło cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki temu mamy pewność, że nikt niepowołany nie przeczyta naszych zapisków.

Dlaczego warto pisać pamiętnik?

Pisanie pamiętnika jest czymś więcej niż tylko przedstawieniem tego, jak wyglądał dzień. Ma również wyjątkowe korzyści edukacyjne. Prowadzenie dziennika poprawia zdecydowanie styl pisania, pobudza wyobraźnię i kreatywność. W pamiętnikach na hasło dzieci mogą nie tylko pisać, ale również rysować – w ten sposób odzwierciedlają swoją wyjątkową osobowość.

W szkole dzieciaki rzadko mogą wybrać temat, na który rzeczywiście chcą pisać. Tematyka jest najczęściej podyktowana przez nauczyciela. Uczniowie nie mogą wybrać, czy chcą pisać wiersz o porach roku, czy raczej opisywać wycieczkę szkolną lub swoje pasje. Z drugiej strony pisanie w pamiętnikach daje dzieciom pełną swobodę.

Obecnie dzieci piszą przede wszystkim na telefonie, komputerze i tablecie. Dlatego ich pismo odręczne staje się coraz gorsze. Chociaż można prowadzić dziennik w formie elektronicznej, warto zwrócić uwagę na pamiętniki na hasło. W ten sposób dziecko ćwiczy swój charakter pisma.

Spędzając w ten sposób czas wolny, dzieci mogą wspaniale się odstresować. Wyrzucają z siebie negatywne emocje. Pisząc pamiętnik, przetwarzają swoje myśli i wyrażają swoje uczucia. Dodatkowo próbują różnych gatunków literackich i wybrać ten, w którym czują się najlepiej. Mogą eksperymentować z poezją, opowiadaniami i literaturą faktu. Jednego dnia mogą pisać wiersz o szkolnej miłości, a drugiego raport z meczu.

Jak zachęcić dziecko do prowadzenia pamiętnika?

Przede wszystkim pamiętać, że wpisów do pamiętnika nie trzeba dodawać codziennie. To dziecko samo powinno podjąć ostateczną decyzję, kiedy chce to robić. Mogą na przykład zacząć od pisania raz lub dwa razy w tygodniu albo w weekendy. Z biegiem czasu ich motywacja i pewność siebie wzrasta. Wtedy zaczynają częściej pisać.

Pamiętniki na hasło sprawdzą się idealnie na prezent. Zainspiruj dziecko do pisania i wybierz dla niego kolorowe długopisy, znaczki i naklejki, które wzbogacą kartki pamiętniki i zachęcą do kreatywności. Absolutnie nie wywieraj presji na swoją pociechą. Pisanie nie może być dla niego karą, inaczej łatwo się zniechęci. Pamiętaj, że wcale nie musi pisać długiego opowiadania. Wystarczy nawet kilka prostych zdań.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ