grzybica

Grzybica paznokci to prawdziwy kłopot sporej większości osób. Uczy się, iż na grzybicę paznokci chorował już co czwarty z nas. Lub rozumiesz co atakuje nasza paznokcie, jak skutecznie leczyć grzybicę oraz jej zapobiegać? Niestety praktyka pokazuje, iż raz pojawiająca się grzybica ma skłonność do nawrotów. Grzybica paznokci jest zazwyczaj powikłaniem nieleczonej grzybicy stóp oraz przyczynia się do niezwykle nieestetycznego wyglądu płytki paznokciowej. Domowe sposoby na grzybicę paznokci są zbliżone do sposobów na grzybicę stóp. Można do tego wykorzystywać olejek herbaciany. Także zasady higieny pomagające zmniejszyć sygnały, a również ryzyko nawrotu, są takie same jak w wypadku profilaktyki grzybicy stóp.

 

Sposoby na zapobieganie grzybicy paznokci

 

grzybicaNawracająca grzybica paznokci to kłopot, z jakim zmaga się część osób kończących terapię. To dlatego, iż nasza wytrzymałość jest niewielka oraz nie jest w okresie na długo zachować efektu przebytej kuracji. Dlatego najważniejszą kwestią po zastosowaniu środka jest dobre żywienie, które odbuduje nasze zdrowie oraz pomoże uporać się z grzybem od wewnątrz. Grzyby lubią ciemne, gorące oraz wilgotne miejsca, gdzie potrafią się swobodnie namnażać. Jeśli grzybica paznokci dotknęła nasze nogi, to chyba jest to winą obuwia, w którym łatwo o przegrzanie. Również zbyt ciasne oraz niewygodne buty potrafią skutkować uszkodzenia paznokcia, co sprzyja przedostawanie się bakterii do naskórka. Dolegliwość może równie dobrze zacząć się od nogi, a następnie przenieść na paznokcie, dlatego by się tego ustrzec dezynfekujmy obuwie (np. sprayem Scholl) oraz nośmy wygodne typy, w których nasza stopa się nie zmęczy. Zapobieganie infekcjom grzybiczym (zwłaszcza tym dotykającym stóp oraz paznokci) to przede wszystkim higiena. Stopy myjemy 1-2 razy dziennie. Używamy do tego specjalnego mydła profilaktycznego czy przeznaczonego do skóry delikatnej. Po dokładnym umyciu wycieramy nogi, ze ważnym uwzględnieniem przestrzeni międzypalcowych. Nosimy tylko bawełniane skarpetki, buty również powinny przepuszczać powietrze. Nie dawajmy do zawilgocenia stóp. Gdy buty czy skarpetki są wilgotne, jak łatwo je zmieniamy, przedtem myjąc czy chociaż wycierając nogi. Nie winni zmieniać się przedmiotami, takimi jak ręczniki, buty, skarpetki. Paznokcie u stóp zawsze powinny być równo przycięte – nie za długo oraz nie za krótko. Brzegi wyrównujemy pilniczkiem oraz sprawnie je zaokrąglamy.

 

Leczenie grzybicy paznokci środkami

 

Środki na grzybicę paznokci bez recepty to znakomite środki z substancjami aktywnymi względem grzybów. Co bardzo istotne środki na grzybicę stóp nie będą dobre w wypadku leczenia grzybicy paznokci. To dlatego, iż paznokcie stanowią barierę ochronną a nie pozwalają przedostać się kremom do wnętrza czyli tam, gdzie tak faktycznie powinny zadziałać. Środki na grzybicę paznokci są w formie lakierów do paznokci. Takie środki zachowują się jak odżywka, przylegają mocno do struktury paznokcia oraz działają aktywnie przez wiele godzin. Ich aplikacja jest prosta a skuteczność wykazują zaraz po kilku dniach od zastosowania. Należy pamiętać, by podczas stosowania lakieru nie dopuszczać do zbytniego zawilgocenia stóp, dlatego wybierajmy raczej prysznic niż kąpiel a w żadnym przypadku nie moczmy nóg w wodzie. Leczenie grzybicy paznokci wymaga systematyczności oraz cierpliwości w przestrzeganiu wskazań na ulotce, a później zastosowaniu się do zasad nowego, zdrowszego stylu życia. Grzybicę paznokci powszechnie poprzedza grzybicą stóp. Zdarza się również, iż wiążąc się na paznokciach nie widzimy, iż skóra wokół jest również zainfekowana. Warto więc sięgnąć po proste bez recepty środki na grzybicę stóp. Każdy środek na grzybicę warto wykorzystywać przez zalecany czas czasu, nawet gdy sygnały zakażenia ustąpią wcześniej. Środek należy stosować na obydwie nogi chociażby wówczas, jeśli zmiany chorobowe są widoczne tylko na jednej ze stóp. Zapobiega to powtarzaniu się dolegliwości oraz pomaga wyleczyć niewidoczne gołym okiem zmiany. W celu uzyskania najlepszego działania należy unikać czyszczenia stóp w czasu 24 godzin od nałożenia środka. Po wyleczeniu paznokci dobrze jest używać przez pewien okres pudry lub spraye zapobiegające nawrotom grzybicy, np. Nailner Spray. Gdy podejrzewamy, iż etiologią nawracających dolegliwości jest potliwość stóp, farmaceuta doradzi nam odpowiedni produkt zapobiegający i tej chorób.

 

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

 

Jeśli pragniemy wypróbować domowe sposoby walki z grzybicą możemy skorzystać z paru leków znanych ze swoich wartości antyseptycznych.Należy nakładać je rozcieńczone z oliwą na całe paznokcie przez czas paru tygodni. W occie jabłkowym wymieszanym z wodą możemy jednak moczyć nogi objęte infekcją. Sprawdzonym sposobem jest nacieranie paznokci czosnkiem (koniecznie polskim, który jako jedyny jest w sobie aktywne elementy). Dobrze jest również jeść czosnek z daniami oraz pić napar z odcedzonych roślin. Domowe sposoby leczenia grzybicy paznokci są tak samo wydajne jak lekarstwa i na pewno nam nie zaszkodzą. Są jeszcze dobre w ochronie grzybicy paznokci.

 

[Głosów:38    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ