Jak tanio urządzić pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy może się zmienić dzięki dekoracjom i ozdobom, dostępnym na każdą kieszeń. Jednak sposób, w jaki zostanie urządzony dziecięcy pokój, może mieć bardzo duży wpływ na samopoczucie dziecka. Dlatego warto skorzystać z kilku podpowiedzi, aby stworzyć idealny pokój dziecięcy, w którym dziecko może się kreatywnie realizować.

Wykorzystaj naklejki

Najprostszym sposobem na ożywienie dziecięcego pokoju są naklejki. Łatwo się je nakłada, a przy ich zdejmowaniu nie niszczy się farby. Dlaczego to takie ważne? Wraz ze zmianą zainteresowań dziecka jego ulubioną świnkę można zastąpić kolejnym bajkowym bohaterem, bez konieczności remontowania całego pokoju. Naklejki można nakleić na ścianie, meblach, lustrach i na każdej gładkiej powierzchni. Najczęściej wybierane są naklejki z postaciami bajkowymi, ale również zwierzętami czy chmurkami, równie często rodzice wybierają bordery, czyli pionowe paski, które pozwalają na zamaskowanie np. łączeń w tapecie. Praktyczne naklejki to również miarki wzrostu.

Na podobnej zasadzie można wykorzystywać literki i cyfry, najlepiej drewniane, z których można ułożyć różne napisy na ścianie.

Malowanie farbą tablicową

Coraz większą popularnością cieszy się farba tablicowa, którą można pomalować dowolną powierzchnię. Po takiej ścianie można pisać klasyczną kredą szkolną. Jeszcze lepsze efekty uzyskuje się stosując jako podkład farbę magnetyczną, która pozwoli na przyczepianie magnesów.

Dekoracje w oknach i oświetlenie

Duży wpływ na wnętrze ma również dekoracja okna, głównie w postaci firanek i zasłonek. Nowoczesne fotorolety mogą być głównym elementem zdobiącym w dziecięcym pokoju. Bardziej klasyczne rozwiązania obejmują zasłonki, na których znajdują się nadruki z filmów dla dzieci.

Aranżując dziecięcy pokój warto również zmienić oświetlenie. Do wyboru jest oświetlenie sufitowe, jak i lampy stojące, które mogą nawiązywać do motywów bajkowych czy mogą być wzorowane na ulubionych motywach dziecięcych. Na podłodze w dziecięcym pokoju powinien się również pojawić odpowiedni dywan.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ