Jak wybrać pierwsze buty dziecka

Zakup pierwszych bucików to poważne zadanie. Pierwsze buty zwykle są potrzebne, gdy dziecko zaczyna chodzić. Jednak nawet w tym przypadku opinie ekspertów są bardzo odmienne.

Jakie powinny być pierwsze buty

Według jednej grupy ekspertów pierwsze buty powinny być na stopach dzieci, które już siedzą. Mogą to być lekkie buty z gumkami, których podeszwa została wykończona antypoślizgowymi wypustkami. Takie buty nie mogą mieć żadnych elementów metalowych. Druga grupa ekspertów sugeruje, że pierwsze buty powinny się znaleźć na stopie dziecka możliwie jak najpóźniej, natomiast dziecko stawiające pierwsze kroki powinno mieć na stopach jedynie skarpetki z antypoślizgami.

Równie istotny jest rozmiar buta. Przed zakupem najlepiej jest zmierzyć w domu stopę dziecka, aby poznać rozmiar buta. Jego fason to już wybór rodziców. Takie buty mogą być wykonane ze skóry, materiałów czy tekstyliów oddychających, zwłaszcza goreteksu i sympateksu.

Ważne zasady przy wyborze butów dla dziecka

Wybierając buty dla dziecka dużo uwagi należy poświęcić podeszwie. Musi ona być wyposażona w antypoślizgowe wypustki, powinna być również miękka i elastyczna, aby się zginać mniej więcej na 1/3 długości. Najlepsze buty mają kształt stopy dziecka, zatem są wąskie w okolicy pięty i rozszerzają się ku palcom. Buty powinny być lekkie, mogą mieć dodatkowe wzmocnienia w okolicy palców, z kolei tył butów nie może być zbyt sztywny. Buty dla dziecka powinny mieć odpowiednio grubą podeszwę, dostosowaną do pory roku. Ważne są również dodatkowe akcesoria, jak np. dodatkowe wkładki do butów, które zabezpieczają obuwie przed przepoceniem oraz rozwojem drobnoustrojów.

Kupowanie butów należy rozpocząć od przyjrzenia się kilku modelom, które spełniają podstawowe zasady. Dopiero potem warto wybrać się do sklepu z dzieckiem, aby konkretne modele butów przymierzyć i jednocześnie aby dziecko mogło się w nich przejść, a stopa nie miała zbyt dużego luzu. Wybór idealnych butów jest trudny tylko za pierwszym razem, po pierwszym zakupie można je kupować także w Internecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ