Jak wrócić do formy po porodzie

Okres ciąży i porodu to magiczny okres w życiu wielu kobiet, a z drugiej strony – również wielu zmian w organizmie. Wiele kobiet pragnie jak najszybciej powrócić do poprzedniej formy, zarówno pod względem wagi, jak i wyglądu. Ważne, żeby wszystkie zmiany rozłożyć w czasie i odpowiednio ze sobą połączyć, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Utrata wagi

Zrzucanie zbędnych kilogramów, które pozostały po porodzie, należy rozpocząć możliwie jak najszybciej, przy czym jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie, wówczas aktywność fizyczną można podjąć dopiero po połogu. Jakie dyscypliny sportu są zalecane? Młode mamy mogą pływać, chodzić na aerobik, tai chi czy pilates. Dużo ważniejsza niż konkretna dyscyplina sportu jest systematyczność. Zdecydowanie lepsze efekty osiągają te mamy, które na sport poświęcają codziennie po kilka czy kilkanaście minut. Równie ważna jest troska o swój stan emocjonalny oraz włosy i cerę, które są uzależnione od gospodarki hormonalnej.

Jak zadbać o włosy i cerę

Tuż po porodzie dochodzi do zmian hormonalnych w organizmie, dodatkowo młoda mama zajmuje się przez cały czas swoim dzieckiem, zatem na jej samopoczucie ma wpływ również brak czasu dla siebie, nieprzespane noce oraz obniżająca się samoocena. Przy pierwszych wypryskach, które pojawiają się na twarzy, należy zacząć stosowanie kosmetyków do cery trądzikowej, warto również skonsultować swoje problemy z profesjonalną kosmetyczką. W czasie ciąży mogą się także pojawić rozstępy, które można zmniejszyć dzięki stosowaniu kosmetyków. U wielu młodych mam pojawia się problem z włosami, które zaczynają wypadać. Warto o nie zadbać stosując odpowiednią suplementację, którą można rozpocząć dopiero po zakończeniu okresu karmienia. Wypadanie włosów może powstrzymać stosowanie kosmetyków zapobiegających wypadaniu.

Dla młodej mamy bardzo ważnym kosmetykiem jest sen, dlatego powinna ona zadbać o odpowiednie warunki do spania. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnie wyprofilowanej poduszki do spania. Warto także nauczyć się metod relaksacyjnych z wykorzystaniem odpowiednio dobranej muzyki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ