Jaki leżaczek dla niemowląt należy wybrać

Leżaczek z jednej strony zapewnia dziecku odpowiednia pozycję, a z drugiej jest wygodnym gadżetem, który odciąża rodziców. Nowoczesne leżaczki są wielofunkcyjne i oprócz tradycyjnego leżaczka to również kołyska, huśtawka czy niewielkie łóżeczko. Odpowiednio użytkowany leżaczek może pomóc w opiece nad dzieckiem i w realizowaniu codziennych czynności w tym samym czasie.

Zalety posiadania leżaczka

Przede wszystkim leżaczki są lekkie i poręczne, dzięki czemu można z nich korzystać także w małych mieszkaniach. Sprawdzają się również podczas wyjazdów. Dziecko w leżaczku jest bezpieczne, a rodzic w tym czasie może zająć się innymi obowiązkami, mając ciągle dziecko pod opieką. O bezpieczeństwo dziecka dbają specjalne pasy, trzy lub pięciopunktowe. Zamontowane w leżaczkach dodatkowe rozwiązania, m.in. melodyjki czy wibracje, pozwalają uspokoić dziecko.

Leżaczki „rosną” wraz z dzieckiem dzięki wielu dostępnym modelom. W leżaczku można posadzić dziecko ważące do 18 kg, czyli do 3 roku życia. Rodzice doceniają leżaczki za ich funkcjonalność – mogą zastępować krzesełka do karmienia czy łóżeczka turystyczne.

Leżaczki mogą być stosowane nawet u niemowląt, ale wybrane modele są zaprojektowane z myślą o starszych dzieciach, które skończyły co najmniej 3 miesiące. Idealny leżaczek jest lekki i można go szybko przenosić, ma również zdejmowane poszycie, które można prać w pralce. Pozwala to na szybkie sprzątanie leżaczka, który może się łatwo zabrudzić jedzeniem. Leżaczek powinien mieć regulowanie oparcia, aby dziecko mogło spędzać czas w różnych pozycjach z funkcją blokowania bujania, która jest wskazana przy karmieniu dziecka. Decydując się na wersję leżaczka 3 w 1, czyli połączeniu leżaczka, bujaczka i huśtawki, warto sprawdzić, czy wybrany model wymaga ręcznego uruchomienia bujaczka, czy też jest on uruchamiany zdalnie z wykorzystaniem specjalnego modułu. Pomoce bywają również dodatkowe funkcjonalności, np. dodatkowe pozytywki czy zdejmowane zabawki, które umilą dziecku czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ