Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Za mało czasu, a za dużo kilogramów… Skąd to znasz? Przez ilość codziennych obowiązków w domu i w pracy znalezienie kilku chwil na zadbanie o swój wygląd graniczy z cudem. Sam dojazd na siłownię i powrót do domu trochę trwa… Może więc warto pomyśleć o alternatywie?

Zamiast tracić czas i pieniądze, możesz zorganizować sobie regularne treningi we własnym domu! Jeżeli nie wystarczą CI zwykłe ćwiczenia, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria i urządzenia do ćwiczeń, takie jak mata, hantle, ławeczka czy platforma wibracyjna Vibromax ze sklepu www.tvokazje.pl.

Najpierw zacznij od odpowiedniego przygotowania. Chodzi nie tylko o kwestie organizacyjne, ale też o motywację. Ćwiczenie w domu różni się od siłowni czy klubu fitness między innymi tym, że nikt Cię nie kontroluje, więc wymaga sporej dozy samodyscypliny. Do tego dochodzi motywacja, ponieważ w domowym zaciszu nikt nie widzi, że się obijasz.

Motywacja – z pozoru mało istotna rzecz – może okazać się najważniejsza w domowych treningach. Co Cię motywuje? Na jednych działa odpowiednia muzyka, a na innych na przykład plakaty z gwiazdami fitness i kulturystyki, na które patrzą podczas wykonywania ćwiczeń. Warto wyznaczyć sobie konkretny cel i stopniowo, konsekwentnie realizować drogę do jego osiągnięcia.

Przed samym treningiem musisz pamiętać o rozgrzewce, a następnie ćwiczeniach rozciągających. Dlaczego? Rozgrzewka to podstawa bezpiecznego i efektywnego treningu oraz przygotowuje ciało do ćwiczeń. Natomiast rozciąganie (znane też jako stretching) wzmacnia i uodparnia ścięgna i mięśnie, dzięki czemu minimalizuje ryzyko kontuzji.

Będziesz potrzebować nie tylko takich akcesoriów, jak wymieniona wcześniej platforma wibracyjna, mata do ćwiczeń i inne urządzenia fitness. Aby treningi były bardziej skuteczne, będziesz potrzebować porad doświadczonych profesjonalistów. W domowym zaciszu możesz podczas ćwiczeń skorzystać z komputera lub telewizora i odtwarzacza DVD, na których możesz oglądać filmy poradnikowe. Swoją wiedzę warto również poszerzać dzięki książkom z tej tematyki.

Platforma wibracyjna – idealny przyrząd do ćwiczeń w domu

Gdy kompletujesz wyposażenie domowej siłowni, możesz wybierać spośród wielu różnych akcesoriów i urządzeń do ćwiczeń. Spośród nich wyjątkową popularnością cieszy się Vibromax – niezwykle skuteczna platforma do ćwiczeń, którą możesz zakupić w sklepie internetowym TV Okazje.

Vibromax to uniwersalne urządzenie, które idealnie nadaje się dla osób o każdym stopniu sprawności, różnym doświadczeniu i w każdym wieku. Platforma wibracyjna wytwarza – jak sama nazwa wskazuje – wibracje, które korzystnie działają na zmniejszanie cellulitu, spalanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie mięśni pośladków, brzucha i ud.

Urządzenie pozwala wybrać 99 poziomów intensywności oraz 10 programów ćwiczeń. Wystarczy 15 minut na platformie do ćwiczeń dziennie, aby w krótkim czasie pojawiły się rezultaty. Dla wygody ćwiczącego do zestawu dołączony jest pilot, którym wybiera się pożądany program oraz intensywność ćwiczeń.

Platforma do ćwiczeń to zdecydowanie jedno z najbardziej skutecznych urządzeń do ćwiczeń w domu, jakie są dostępne na rynku.

Jak wybrać pokój na domową siłownię?

Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu domowych treningów, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie będzie chyba dla Ciebie zaskoczeniem to, że powinieneś zacząć od wyboru pomieszczenia, gdzie zorganizujesz swoją domową siłownię.

Dużo zależy od tego, jakim metrażem dysponujesz. Oczywiście najlepiej, jeśli dysponujesz osobnym pomieszczeniem, takim jak na przykład od dawna nie używany składzik. Jeżeli nie, to nic nie szkodzi, bo urządzenia do ćwiczeń – takie jak platforma wibracyjna czy rower treningowy – zajmują niewiele miejsca i bez problemu mieszczą się w dowolnym pokoju w mieszkaniu.

Dobrze by było, gdyby w pomieszczeniu przeznaczonym na ćwiczenia znajdowało się okno, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do świeżego powietrza. Aby sąsiadom nie przeszkadzał hałas, odpowiednia mata do ćwiczeń może wyciszyć podłogę, a do zapewnić Ci większy komfort.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ