Jak wybrać ośrodek rehabilitacyjny?

Rehabilitacji potrzebujemy coraz częściej – z powodu złamania, reumatyzmu czy jako terapia po udarze. Jeżeli zależy nam na jak najszybszej regeneracji warto wybrać się do prywatnej kliniki rehabilitacyjnej. Terapia odpowiednio dobrana do typu schorzenia pozwoli szybko wrócić do zdrowia. Na co zwrócić uwagę wybierając ośrodek rehabilitacyjny?

Wyjazd rehabilitacyjny to najlepsze, co można zrobić dla swojego zdrowia. Profesjonalna diagnostyka, kompleksowe leczenie i czas na relaks to idealny sposób na to żeby wrócić do zdrowia po urazach i kontuzjach. Turnusy rehabilitacyjne są odpowiednio dopasowane do stanu zdrowia pacjenta, jego oczekiwań oraz efektów, które pacjent chce osiągnąć. Podczas wyjazdu rehabilitacyjnego można liczyć na ćwiczenia połączone z dietą oraz opieką specjalistów. Dzięki temu efekty pojawią się szybciej. To także świetna opcja dla tych, którym brakuje odpowiedniego nastawienia. Kontakt z innymi osobami oraz szczegółowy plan dnia stworzony przez specjalistów doda motywacji do regularnych ćwiczeń. W dobrej prywatnej klinice rehabilitacji poza zabiegami leczniczymi będzie też czas na relaks i życie towarzyskie oraz miłe spędzenie czasu poza zabiegami.

Gdzie szukać odpowiedniego ośrodka?

Do ośrodka rehabilitacyjnego może skierować nas lekarz prowadzący, można również szukać kliniki na własną rękę. Warto popytać wśród znajomych, być może ktoś z nich był w podobnej sytuacji i będzie mógł polecić jakiś ośrodek bądź klinikę? Innym rozwiązaniem jest Internet. Kliniki rehabilitacyjnej można szukać na forach, w mediach społecznościowych czy po prostu wpisując w wyszukiwarkę hasło prywatna klinika rehabilitacyjna. Przed wyborem miejsca rehabilitacji należy szczegółowo zapoznać się z ofertą, zweryfikować doświadczenie placówki w tego typu działalności, sprawdzić kwalifikacje fizjoterapeutów oraz ustalić, jakie są metody rehabilitacji. Nie bez znaczenia jest również położenie ośrodka oraz ceny pobytu.

Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę rehabilitacji?

Przy wyborze miejsca do rehabilitacji pacjenci powinni zwrócić szczególną uwagę, czy dana placówka zapewnia kompleksową opiekę oraz czy zatrudnia lekarzy, takich specjalizacji jak ortopedia czy neurologia i umożliwia konsultacje z nimi, a także czy sporządzane są plany terapii. Pacjent powinien mieć możliwość stałego dostępu do specjalistów, aby omawiać z nimi postępy, sposób terapii i na bieżąco monitorować stan zdrowia. Warto też wybrać ośrodek, który stosuje nowoczesne metody rehabilitacji.

Coś dla ciała, coś dla ducha

rehabilitacja

Warto pamiętać, że najbardziej skuteczna rehabilitacja to taka w myśl zasady coś dla ciała, coś dla ducha. Pobyt ma nie tylko leczyć, ale też zapewniać wartościowy odpoczynek i relaks. Przykładowo w klinice rehabilitacji Nowy Dwór (www.rehabilitacjanowydwor.com) leczenie rehabilitacyjne wspierane jest szeregiem dodatkowych zajęć, które pomagają zapomnieć o dolegliwościach i skupić całą energię i siłę na leczeniu, takie jak warsztaty relaksacji, malarskie, prezentacje historii i kultury regionu czy spotkania z interesującymi ludźmi. Bardzo ważne jest również miejsce, w którym położona jest prywatna klinika rehabilitacyjna. Istotna jest bliskość natury i atmosfera relaksu, która sprzyja wyciszeniu, a także możliwość aktywnego spędzania czasu po zabiegach.

Wykwalifikowany personel

Bardzo ważna jest również sama osoba rehabilitanta, dlatego przed rozpoczęciem zabiegów warto upewnić się, czy skończył on specjalistyczne studia, czy posiada kursy i szkolenia oraz odpowiednie doświadczenie. Niewątpliwym atutem dobrego terapeuty jest specjalizacja pod kątem leczenia danych partii ciała, czyli konkretnych grup schorzeń, dzięki temu możemy być pewni, że trafimy do specjalisty, który dobierze najlepszy zestaw ćwiczeń, a jednocześnie na bieżąco będzie monitorował stan naszego zdrowia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ