Niemcy w polskich domach opieki

Polskie domy opieki coraz częściej oferują dokładnie takie same standardy, jak te, na jakie mogą liczyć seniorzy na przykład w Niemczech.

Nie da się ukryć, że to właśnie Niemcy były do tej pory wzorem do naśladowania, bo to tam służba zdrowia rozwinięta jest na jednym z najwyższych poziomów, biorąc pod uwagę całą Europę.

Polskie domy seniorów nie odróżniają się dzisiaj od tych najlepszych, jakie funkcjonują na Zachodzie. Szybko dostrzegli to zresztą sami Niemcy, bo coraz częściej wybierają właśnie nasze placówki, a nie swoje rodzime. Wszystko dlatego, że przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług, oferujemy stałe pobyty w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach.

Wykwalifikowany personel

Doskonałym przykładem może być prowadzony w Polsce dom opieki. Łódzkie może poszczycić się placówką, która swoje usługi świadczy naprawdę w profesjonalny sposób. Do tego stopnia, że o ile jeszcze do niedawna Niemcy wybierali raczej obiekty położone bliżej zachodniej granicy, tak dzisiaj zwracają uwagę na wszystkie domy opieki na terenie całej Polski. Liczy się dla nich nie tylko bliska lokalizacja, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług.

Należy mieć na uwadze, że w polskich domach opieki zatrudniany jest tylko specjalistycznie wykwalifikowany personel. To lekarze, pielęgniarki oraz rehabilitanci. Bo przecież pobyt w domach opieki nie polega tylko na realizacji codziennej aktywności czy pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności, ale również poddawaniu seniora leczeniu farmakologicznym oraz rehabilitacji. Wszystko to dobierane jest indywidualnie dla każdego seniora, w zależności od przypadłości, z którą się boryka.

Co o domach opieki w Polsce myślą Niemcy?

Niedaleka odległość, niskie ceny, wspaniałe warunki, a nawet brak bariery językowej. To największe zalety, jakie wymieniają seniorzy z Niemiec, którzy zdecydowali się na codzienność u schyłku życia właśnie w naszych domach opieki. Okazuje się, że te placówki, które są nastawione na przyjmowanie podopiecznych właśnie zza zachodniej granicy, nierzadko zatrudniają kadrę, która biegle mówi również po niemiecku.

Niemców do przyjazdu do domów opieki w Polsce skłania też wykwalifikowana kadra. Okazuje się, że medycy wykształceni w naszym kraju cieszą się doskonałą opinią i uznaniem. Jeśli dodamy do tego najlepszej klasy, innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny, okaże się, że domy seniora w naszym kraju stwarzają najlepsze warunki do przeżywania godnej starości.

Prognozy na przyszłość

Stałej opieki wymaga blisko 3 miliony Niemców w podeszłym wieku. Prognozuje się, że liczba ta będzie wzrastać, co akurat jest dobrą informacją dla właścicieli polskich domów opieki. Widać wyraźnie, że Niemcy są coraz bardziej zainteresowani naszą ofertą w tym zakresie i raczej przewiduje się coraz większą liczbę takich obiektów, które będą tworzyć specjalne oferty pod kątem przyjmowania na stałe pobyty właśnie Niemców. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje ich kilkanaście, ale zapotrzebowanie jest coraz większe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ