Jakie pieluszki wybrać

Po wielu latach mody na używanie pieluszek jednorazowych coraz częściej rodzice małych dzieci sięgają po pieluszki wielorazowe. Nowa moda czy wyraz dbałości o zdrowie dziecka?

Pieluszki wielorazowe

Tradycyjna pielucha wielorazowa to pielucha wykonana z tetry. Rodzice najczęściej byli wychowywani w takich pieluszkach, a mimo to chętnie po nie sięgają. Współczesne pieluchy wielorazowe nie muszą być wykonane tylko z tetry, ale również z innych przyjaznych dla skóry materiałów. Producenci najczęściej sięgają po wkłady do pieluch, do których produkcji wykorzystuje się włókna bambusa, polar, bawełnę organiczną czy mikrofibrę. Wykorzystane materiały powinny być wykonane z certyfikowanych włókien, zapewniających bezpieczeństwo użytkowania.

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów pieluch wielorazowych. Najczęściej wybierane są pieluchy z kieszenią, w których wymienia się wewnętrzny wkład wchłaniający wilgoć oraz pieluszki z wkładem wszytym na stałe (tzw. pieluszki z AIO). Gotowa pieluszka może być zapinana na rzepy, wiązana czy zapinana na napy, jednak należy do niej dokupić specjalny otulacz, który zabezpieczy ubrania przed zamoczeniem. Pieluszki składane wymagają dokupienia specjalnej klamerki snappi, która podtrzyma pieluszkę.

Aby zadbać o dziecko kompleksowo, rodzice oprócz zakupienia pieluch wielorazowych powinni dodatkowo zainwestować w wymienne wkłady, otulacze czy spinki. Pieluchy wielorazowe należy prać używając specjalnych worków do prania pieluch, wskazany jest również zakup produktów piorących, przeznaczonych do prania dziecięcych pieluszek. Warto jednak pamiętać, że zakup wszystkich potrzebnych pieluszek wielorazowych to bardzo duży wydatek, który przy zakupie pieluszek jednorazowych jest rozłożony w czasie. Zwolennicy pieluszek jednorazowych podkreślają również, że ten rodzaj pieluszek sprawdza się w czasie podróży, a same pieluszki są również wygodne w użytkowaniu.

Bardziej ekologiczne są jednak pieluszki wielorazowe, które są również zdrowsze oraz sprzyjają szybszej nauce czystości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ