Jakie meble są najlepsze do dziecięcego pokoju

Wybór właściwych mebli do pokoju dziecka może być wyzwaniem. Takie meble powinny być ładne, praktyczne oraz bezpieczne. I właśnie bezpieczeństwo i funkcjonalność mebli są najważniejsze przy wyborze najlepszego zestawu do dziecięcego pokoju.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Według polskiego prawa jedynie w przypadku mebli dla niemowląt oraz mebli używanych w placówkach oświatowych wymagany jest specjalny certyfikat. Dlatego rodzice muszą kierować się przede wszystkim własną wyobraźnią. Najbardziej wskazane są meble atestowane, zazwyczaj przez Państwowy Zakład Higieny. Niestety meble atestowane są droższe, dlatego część producentów oferuje meble bardzo podobne, ale bez certyfikatów. Meble dla dziecka powinny być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej drewna. Do malowania mebli dla dzieci powinny być stosowane ekologiczne farby i lakiery. W takich meblach nie mogą się pojawiać elementy szklane, natomiast wykonanie mebli powinno gwarantować stabilność. Zestaw mebli dla dziecka powinien być dopasowany do wieku dziecka. Warto również rozważyć zakup mebli o charakterze uniwersalnym, które będą „rosły” wraz z potrzebami dziecka. Takie są zestawy mebli, które można uzupełniać o dodatkowe elementy. W małych mieszkaniach sprawdzą się meble wielofunkcyjne, w tym piętrowe łóżka, które na dole mają kącik do nauki.

Dbałość o estetykę

W pokoju dziecięcym nie można przesadzić z kolorem, dlatego meble mogą być jednolite. Najbardziej praktyczne są meble uniwersalne, o tradycyjnej formie. Bardzo ważne są dodatkowe rozwiązania, jak system cichego zamykania, zaokrąglone krawędzie czy odporna na uszkodzenia powierzchnia.

Do łask powróciły meble z drewna, które wykończono ekologicznymi lakierami. Takie meble są droższe niż meble z płyty, ale za to są również trwalsze. W pokojach dziecięcych zagościły tradycyjne kolory drewna, biel oraz ciemne brązy, a same meble niewiele się różnią od mebli dla dorosłych. Jest jeszcze jeden ważny trend, którego znajomość przyda się przy wyborze mebli do pokoju dziecka. To meble, które oprócz swojej tradycyjnej funkcjonalności, są również zabawką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ