Jakie akcesoria do karmienia dziecka

Gdy niemowlę skończy mniej więcej 6 miesiąc życia, w jego diecie mogą się pojawiać pierwsze produkty, którymi nie jest tylko mleko. Kiedy sięgnąć po nowe smaki? To zależy od tego, czy dziecko jest karmione piersią czy sztucznie, dodatkowo wpływa na to także rozwój dziecka. Pierwsze owoce i warzywa w diecie to również konieczność podejmowania wielu decyzji, także tych, czy dziecko będzie karmione gotowymi produktami ze słoiczka, czy może rodzice będą sami przygotowywać nowe dania.

Talerzyki i sztućce dla najmłodszych

Pojawienie się pierwszych produktów w diecie maluszka oznacza pierwsze karmienie specjalną łyżeczka. Łyżeczka powinna być mała i dosyć płaska, jeśli dziecko będzie już samo po nią sięgało – powinna mieć również krótką rączkę z antypoślizgowymi wypustkami. Pierwsza łyżeczka może być wykonana z dosyć twardego plastiku lub metalu.

Pierwsze talerzyki powinny być również wykonane z trwałego materiału, dodatkowo mogą być uzupełnione o specjalne przyssawki, dzięki którym nie spadną ze stolika. Ze względu na dosyć długi czas, przez jaki dziecko potrafi jeść swój posiłek, przydatne bywają talerzyki z podwójnym dnem, w którym znajduje się np. ciepła woda, zapewniająca posiłkom właściwą temperaturę.

Karmienie z wykorzystaniem krzesełka

Najwygodniejszą pozycję przy karmieniu można zapewnić dziecku sadzając je w specjalnym krzesełku do karmienia. Takie krzesełka są dostępne jako meble wolnostojące, składane oraz jako meble doczepiane do standardowego krzesła. Najbardziej wytrzymałe są krzesełka z drewna, z kolei najwięcej dodatkowych funkcjonalności znajduje się w krzesełkach plastikowych i metalowych. Dziecko musi mieć odpowiednio miękkie i szerokie siedzisko, dla rodziców ważne jest, aby wszystkie miękkie elementy, w tym tapicerka, były zdejmowane i nadawały się do prania. Idealny blat w takim krzesełku jest regulowany, ma również odpowiednie zagłębienia na naczynia, co zapewnia ich stabilność. Wskazane są również pasy bezpieczeństwa.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne przygotowywanie posiłków dla dziecka, warto dodatkowo zainwestować w specjalne roboty z funkcją parowaru, które pozwalają na przygotowanie nawet 6 różnych posiłków w krótkim czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ