Jakie akcesoria do karmienia niemowląt należy kupić

Narodziny dziecka wiążą się z koniecznością zadbania o wyprawkę, która zwykle stanowi obciążenie dla domowego budżetu. Dlatego warto przyjrzeć się niektórym akcesoriom i zastanowić, które z nich są naprawdę niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dotyczy to również akcesoriów do karmienia niemowląt.

Wybór akcesoriów do karmienia należy rozpocząć od podjęcia decyzji, czy dziecko będzie karmione piersią, czy zamiast metody naturalnej stosowane będzie karmienie sztucznym mlekiem. O ile karmiąca mama skorzysta ze ściągaczy do pokarmu oraz specjalnych pojemników do przechowywania pokarmu, o tyle mama stosująca karmienie mlekiem modyfikowanym będzie potrzebować głównie podgrzewacza do butelek oraz zestawu butelek i smoczków.

Pomocnicy przy karmieniu naturalnym

Specjalna poduszka do karmienia nie jest obowiązkowym zakupem, jednak jej posiadanie znacznie ułatwia karmienie dziecka. Zapewniając dziecku odpowiednią pozycję w czasie karmienia zapobiega powstawaniu kolek. Można ją również wykorzystać ucząc dziecko siadania, przydaje się również jako zamiennik dla leżaczków. Jej dużym atutem jest bardzo przystępna cena.

Mamy karmiące piersią docenią funkcjonalność biustonoszy do karmienia. Wygodne odpinanie i zapinanie specjalnej klapy przy użyciu jednej ręki to główna zaleta tej części garberoby. Pomocne, zwłaszcza w początkowej fazie karmienia piersią, są również wkładki laktacyjne, które dzięki swojej chłonności zapobiegają powstawaniu plam na ubraniach. Na rynku można znaleźć wkładki jednorazowe, ekologiczne wkładki wielorazowe oraz wkładki silikonowe, które zapewniają komfort przez cały okres karmienia.

Zakup laktatora zależy od karmiącej mamy. Jego posiadanie nie jest konieczne, choć może się przydać, gdy dziecko pozostanie pod opieką osób trzecich i potrzebny będzie zapas mleka. Do wyboru są laktatory ręczne i droższe elektryczne. Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce czy zamrażarce, pod warunkiem, że będzie ono przechowywane w specjalnych woreczkach i pojemnikach służących tylko do tego celu.

Butelki i smoczki

Butelki szklane są łatwiejsze do mycia, ale są ciężkie i łatwo można je zbić, dlatego mamy sięgają po butelki z polipropylenu lub silikonu. Dla półrocznego dziecka wystarczy butelka o pojemności 180 ml. Do butelki należy wybrać również smoczek, kauczukowy lub silikonowy, który musi być dopasowany do wieku dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ