Nietrzymanie moczu to wyjątkowo wstydliwy problem. Borykają się z nim panowie, którym doskwiera przerost prostaty, małe dzieci oraz duża grupa kobiet w różnym wieku. Na szczęście współczesna medycyna dobrze sobie radzi z tym problemem.

Przyczyny nietrzymania moczu

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – mamy z nim do czynienia, gdy do nietrzymania moczu dochodzi przy większym wysiłku fizycznym. Na przykład przy uprawianiu sportu, ale także w czasie kichania. Przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu jest nagłe napięcie powłok brzusznych.
  • Naglące nietrzymanie moczu – mam miejsce, kiedy nagle odczuwamy ogromną potrzebę oddania moczu. 
  • Nietrzymanie moczu wynikające z przepełnienia pęcherza moczowego.

Leczenie nietrzymania moczu

Gdy tylko zauważymy u siebie pierwsze objawy nietrzymania moczu, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Postarajmy się o skierowanie do neurologa i urologa, panie muszą odwiedzić gabinet ginekologiczny. Sami nie poradzimy sobie z tą dolegliwością. Im dłużej będziemy ją ignorować, tym bardziej problem będzie narastał.

Leczenie nietrzymania moczu  w początkowym stadium polega przede wszystkim na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń. Ich zadaniem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy. Aby ćwiczenia przyniosły pożądany efekt, musimy je wykonywać systematycznie, przez długi czas… A gdy ta terapia okaże się nieskuteczna lekarz może włączyć do leczenia farmakologię, a w najcięższych przypadkach pacjent ląduje na stole operacyjnym. 

Jak poprawić swój komfort życia?

Pacjenci cierpiący na  nietrzymanie moczu bardzo często rezygnują z aktywnego trybu życia, izolują się od innych ludzi. Po prostu wstydzą się swojej dolegliwości. Zupełnie niepotrzebnie…

Wystarczy, że zastosują pieluchy dla dorosłych. Dzięki nim będą mogli wrócić do swoich ulubionych zajęć. Pieluchy są dyskretne, nie są widoczne spod ubrania. Mają dużą chłonność.  Produkty TENA są dostępne w różnych rozmiarach. Nadają się za równo dla pań jak i dla panów. Bez problemu można je kupić w aptekach na teranie całego kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ