Stawianie baniek ogniowych

Medycyna naturalna wraca do łask, a jej orędowniczkami stają się rzesze celebrytek, które propagują nieinwazyjne metody nie tylko leczenia wielu schorzeń, ale także pielęgnacji i regeneracji całego ciała. Z medycyny chińskiej wywodzi się stawianie baniek ogniowych. Nasze babcie i prababcie stosowały bańki jako sposób na walkę z silnymi przeziębieniami, stanami grypowymi i osłabieniem organizmu. Okazuje się, że współcześnie stosuje się je także w zupełnie innym celu.

Sama Gwyneth Paltrow, Courtney Love czy Jennifer Aniston regularnie udają się na zabiegi, których celem jest stawianie baniek ogniowych w celu rozluźnienia zbyt napiętych mięśni czy ujędrnienia skóry całego ciała. Bańki stawiają również sportowcy, na przykład topowy tenisista świata Andy Murray – jego zdaniem tego rodzaju zabiegi medycyny niekonwencjonalnej usprawniają jego formę i pozwalają zachować doskonałą kondycję fizyczną.

Bańki jako eliksir młodości

Osoby, które poddają się zabiegom stawiania baniek, wierzą, że dzięki nim ich skóra będzie doskonale napięta i bez cellulitu, a same bańki mają też modelować i wyszczuplać sylwetkę. Warto dodać, że w salonach kosmetycznych coraz częściej oferuje się też masaże bańką chińską. To bańki bezogniowe, które można wykorzystać w pełni bezpiecznie na każdej części ciała, również na twarzy. Podobno seria takich zabiegów pozwala odmłodzić twarz o kilka lat i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Metoda na przeziębienie

Bańki, które odkryto w starożytnej Mezopotamii, propaguje dzisiaj między innymi Agnieszka Maciąg. Jak sama przyznaje, po raz pierwszy zastosowała tę metodę 10 lat temu i do dzisiaj jest to jej podstawowy sposób walki z przeziębieniem. Jej zdaniem, bańki leczą poprzez oczyszczanie organizmu z toksyn.

Zdaniem ekspertów

Rzeczywiście z mocy baniek ogniowych powinni korzystać sportowcy, chociażby w celu niwelowania tzw. zakwasów czy relaksacji po treningu bądź zawodach.

Stawianie baniek to metoda naturalna i jeśli tylko zabieg wykonany jest prawidłowo, nie ma mowy o jakichkolwiek powikłaniach. Z baniek mogą korzystać zarówno dorośli, ale stawianie baniek dziecku jest równie popularne. Zwolennicy medycyny naturalnej przyznają, że w terapii leczniczej niejednokrotnie bańki dają dokładnie tak samo dobre efekty, jak antybiotykoterapia.

Jeśli chcesz przekonać się, jak dobroczynne właściwości wykazują bańki, postaw na zabieg, który jest wykonywany przez profesjonalistę. Dotyczy to przede wszystkim wykorzystywania baniek ogniowych, których nieumiejętne stosowanie może wywołać oparzenia, stany zapalne skóry czy siniaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ