wysypka u dziecka
fot. pexels.com

Dzieci bardzo często chorują. Zwłaszcza, że choroby zakaźne przynoszą z przedszkola lub szkoły do domu, a wówczas już nie ma zmiłuj i swoje trzeba odchorować. Jednakże lepiej w wieku dziecięcym niż w późniejszym czasie przechodzić choroby z wysypką!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/choroby-dzieciece-z-wysypka/

Dziwna wysypka

Jeśli widzisz u swojego dziecka dziwną wysypkę nie zastanawiaj się, tylko wybierz się do lekarza. Każda wysypka ma swoje podłoże i nie bierze się znikąd. Lekarz będzie wiedział, jak zareagować, a także zdefiniuje co to za przypadłość.

Pamiętaj jednak, że idąc do przychodni, musisz z dzieckiem zgłosić się do zamkniętego pomieszczenia izolacyjnego. Być może to choroba zakaźna, którą nie powinno się zarazić innych małych pacjentów, przebywających w przychodni!

Choroby zakaźne u dziecka

Dziecięce choroby zakaźne z wysypką to głównie ospa, odra, szkarlatyna, krztusiec, różyczka, świnka i mononukleoza. Im wcześniej te choroby pojawią się w wieku dziecięcym, tym lepiej, gdyż dorośli znoszą je o wiele gorzej niż dziecko.

Jak leczyć choroby? Ospę leczy się lekami przeciwgorączkowymi i przeciwświądowymi, a także nakłada się różne preparaty na skórę. Odrę leczy się lekami przeciwkaszlowymi i przeciwgorączkowymi. Szkarlatynę leczy się antybiotykiem z grupy penicylin. Na krztuśca podaje się antybiotyk i później leczy się objawowo. Przy różyczce stosuje się jedynie leczenie objawowe, tak samo jak przy śwince. Mononukleozę leczy się objawowo, ale też antybiotykiem.

Jeśli z kolei dziwna wysypka to nie choroba zakaźna, możliwe, że dziecko jest na coś uczulone. Wówczas należy się udać do alergologa, który zleci testy alergiczne, w których zostanie wyjaśnione na co dziecko może być uczulone.

Lepiej od razu dowiedzieć się, co jest alergenem dla dziecka, aby omijać ten składnik w codziennym żywieniu, gdyż nieleczona alergia może prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego i gorszych przypadków, w których dziecko będzie musiało być hospitalizowane!

Przeczytaj też: http://www.kochamydzieci.pl/konkurs-dla-przedszkolaka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ