alergia pokarmowa

Zasadniczy kłopot z alergiami pokarmowymi polega na powszechnie błędnym rozpoznaniu dolegliwości tam gdzie jej nie ma. Już niemowlętom składa się diagnozę celiakii, jednakże składa się, iż analizowania warto powtórzyć, ponieważ wyniki biopsji kosmków jelitowych są wysoce niemiarodajne. Gdy rozpoznano u ciebie uczulenie, wiedz iż możesz wrócić do zdrowia z pomocą paru kroków. Zwalcz nadwrażliwość pokarmową naturalnymi sposobami!

 

Czemu rozpoznano nadwrażliwość

 

W pewnym okresie naszego działania możemy rozpocząć gorzej działać na pewną gamę produktów oraz przestać tolerować nabiał (nigdy jego przetwory jak ser lub śmietana), gluten czyli białko, spoiwo zbóż, owoce (m.in. cytrusy) lub warzywa (mocno uczulający seler), orzechy a nawet cukier oraz czekoladę. Że nie tolerujesz wielkich liczby danego składnika, ale zjedzenie go w niewielkiej liczby nie było już kłopotu. To znak, iż mogło trafić do pogorszenia twojej możliwości trawiennej. Natomiast raz utracona funkcja ciała może zostać przywrócona do stanu sprzed dolegliwości. Nasz plan w paru krokach pomoże ci odzyskać zdrowie oraz bawić się z jedzenia tak jak dawniej.

Po pierwsze zadbaj o jelita

 

alergia pokarmowaStres, niezdrowe jedzenie oraz pośpiech nie służą prawidłowemu trawieniu pokarmów. Twoje jelita uległy zniszczeniu na skutek rozdrażnienia ich nadwątlonej struktury. To więc mogły reagować wzdęciem czy kolkami po posiłku. Na początek odstaw wszystkie artykuły, które uważasz za szkodliwe (wywołujące reakcję alergiczną). Zalecamy dietę bezglutenową, bezmleczną (niedozwolone tylko mleko krowie) oraz bezcukrową. Spożywaj dużo warzyw oraz produktów bogatych w błonnik działający delikatnie przeczyszczająco.

 

Przywróć homeostazę pokarmową

 

Sygnały nietolerancji oraz alergii pokarmowych potrafią zwiększać się przy spożyciu cukru stanowiącego pożywkę dla grzybów candidy. Oprócz nich nasz przewód pokarmowy jest doskonałym miejscem dla Helicobakter Pylori, lambiozy, glistnicy. To więc, iż drogą pokarmową przedostaję się najwięcej chorobotwórczych patogenów. Przeprowadź terapię oczyszczającą oraz wspieraj działanie żołądka i jelit przyjmując korzystne probiotyki czyli żywe szczepy kultur bakterii. Szczepy Lactobacillus wzmacniają wytrzymałość w jelitach skąd przedostają się do krwioobiegu, zasiedlają układ oddechowy oraz moczowo-płciowy.

 

Usuń alergeny z środowiska

 

Alergeny wziewne takie jak roztocza oraz grzyby potrafią skutkować pogorszenie działania całego organizmu. Nie ignoruj symptomów jak były ból głowy, katar, polipy nosa, wysypki skórne oraz zmęczenie. Główne alergeny kryją się oczywiście w życiu, dlatego zwróć specjalną uwagę na będące z nich: gluten, białka mleka krowiego, zwłaszcza kazeina, cukier biały (sacharoza)żywność wysoko-przetworzona: chipsy, słodycze, słodzone napoje, biały ryż, mąka wysokiego przemiału (tzw. biała), żółte sery, wędliny. Alergicy potrafią reagować uczuleniem na mnóstwo alergenów płynących z innych źródeł, ale o podobnym składzie chemicznym. To więc testy uczuleniowe wskazują często na mnóstwo produktów wywołujących reakcję.

 

Generalny detoks ciała

 

Wypróbuj naturalne mieszanki ziołowe, które są praktykowanym od wieków sposobem uzdrawiania. Zwłaszcza polecamy korzeń łopianu, mniszka, liść pokrzywy, ziele krwawnika, ziele dziurawca, kwiat rumianku, skrzyp polny, liść mięty. Wywar jedz do trzech razy dziennie, a więc szybciej zobaczyć pozytywne efekty kuracji. Niestety zioła potrafią okazać się dla pewnych tak mocno alergizujące, iż ich wykorzystywanie mija się z celem. Wówczas postaw na samą dietę, która również przyniesie pożądane wyniki, jednak będziesz musiał na nie trochę dłużej zaczekać.

 

Powrót do zdrowia

 

Teraz możesz powoli wprowadzać artykuły do kuracji. Nie każde na raz, ale po kolei zaczynając od glutenu, potem idąc do laktozy, przez owoce oraz warzywa. Uważnie obserwuj reakcje swojego organizmu, żeby wiedzieć lub toż zaraz tenże czas, w którym możesz pozwolić sobie na bezstresowe spożywanie posiłków. Oczywiście głupotą byłoby niweczenie podjętych wysiłków oraz powrót do dawnych przyzwyczajeń. Pamiętaj, iż to, co osłabiło twój organizm to konserwanty żywności, sztuczne barwniki, dodatki smakowe, dopełniacze wagi oraz konsystencji produktu oraz ulepszacze wyglądu.

 

Czemu to takie istotne?

 

Alergia pokarmowa sprawia, iż jesteśmy pozbawieni sił, rozdrażnieni i miewamy duże, przedłużające się ataki bólowe. A nie właśnie to winno być naszą motywacją do wyzdrowienia. Schorzenia w przyswajaniu białek czyli najczęstszy symptom pseudoalergii powoduje gorsze wychwytywanie tłuszczów, jakie są usuwane zamiast magazynowane w wątrobie. Zwalcz nadwrażliwość pokarmową, by mieć gwarancję, iż dostarczasz organizmowi wszelkich potrzebnych elementów odżywczych, w tym minerałów oraz witamin. Leczenie może potrwać nawet kilka lat, np. śluzówka jelita z „uczuleniem” na gluten potrzebuje 3 lat na odtworzenie struktury, przy czym zupełnie nie wróci ona do swojego poprzedniego stanu sprzed dolegliwości. Możesz zabezpieczyć dzieci przed alergią wprowadzając poszczególne elementy kuracji na dobrym etapie ich wzrostu.

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ