szafki

W każdym polskim domu kuchnia wyposażona jest w górne szafki. Jest to sposób nie tylko na optyczne powiększenie przestrzeni, ale również jest to bardzo wygodne. Aranżacja ta sprawdzi się zarówno na małej jak i dużej powierzchni. Idealnie skomponuje się z aneksem kuchennym, czyli kuchni połączonej z salonem. Jednak takie rozwiązanie musimy dobrze przemyśleć, aby uniknąć niepowodzenia. W jaki sposób to zrobić? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kuchnia-bez-gornych-szafek/

Aranżacja kuchni bez górnych szafek

Najważniejszą rolę odgrywają tutaj meble i to właśnie od nich zacznijmy. W małym pomieszczeniu ciężkie oraz ciemne meble mogą być nieco przytłaczające oraz pomniejszające optycznie jego rozmiar. Jeżeli jednak jesteśmy dużymi fanami ciemnych kolorów warto zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z szafek wiszących. Jednak, aby to zrobić konieczne będzie odpowiednie rozplanowanie.

Najważniejsze jest, aby wszystko posiadało swoje własne miejsce. Upewnij się, że masz na tyle dużo dolnych szafek, aby móc pomieścić w nie wszystkie niezbędne rzeczy bez konieczności stawiania czegoś na blacie. Możesz w tym przypadku wykonać do tego test. Wyłóż wszystkie przedmioty, które znajdują się w twoich górnych szafkach oraz przełóż je w te dolne. Jeżeli wszystko znalazła swoje miejsce oznacza to, że jesteś w stanie pozbyć się górnych szafek bez problemu.

Alternatywa dla górnych szafek

Jeżeli jednak sporo rzeczy Ci się nie mieści, ale nadal jesteś za pozbyciem się górnych szafek, możesz skorzystać z alternatywy. Zamiast szafek postaw na półki, na których będziesz mogła bez problemu ułożyć swoje naczynia, ozdobne słoiczki z herbatą czy kawą oraz makaron. Będzie to wyglądało nie tylko zjawiskowo, ale również będzie to praktyczne. Kolor półek zależy od was. Jeżeli chcecie możecie użyć tego samego koloru co meble lub nieco zaszaleć i stworzyć kontrast.

Wiele osób jednak używa półki za miejsca na dekoracje kuchenne. Przyrządy codziennego użytku pozostają w szafkach. Z jednej strony ma to sens, ponieważ kuchnia pomimo tego, że jest bardzo praktyczna, powinna być też miejscem estetycznym i pięknym.

Zobacz też: http://www.czerwonypomidor.pl/stojacy-kwietnik-diy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ