Kaszel w nocy jest z pewnością jednym z tych objawów choroby, które uważa się za szczególnie uporczywe. Wynika to z tego, że zaburza on nasz rytm snu, męczy nas, a do tego nie pozwala naszemu ciału właściwie się zregenerować.

Przyczyny kaszlu w nocy

Najczęściej suchy kaszel w nocy pojawia się w wyniku rozwijającej się choroby jaką może być wirusowe zapalenie gardła, przeziębienie, czy grypa. Poza tym, związany jest z refluksem żołądkowo – przełykowym. Polega to na tym, że z żołądka cofane są płyny, które następnie podrażniają gardło. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna kaszlu należy pamiętać o tym, by w czasie dnia dużo się nawadniać. Przed zaśnięciem należy wywietrzyć sypialnię. Warto też ułożyć się tak, by w trakcie snu głowa znajdowała się wyżej od reszty ciała. Suche powietrze także niekorzystnie wpływa na osoby kaszlące, dlatego dobrze będzie pamiętać o tym, że optymalne nawilżenie wynosi od 40 do 50%. Kaszel w nocy może też pojawiać się w wyniku działania alergenów takich jak: pleśń, kurz, roztocza, czy futro zwierząt. U dzieci suchy kaszel nocny stanowi najczęściej objaw zapalenia górnych dróg oddechowych. Dlatego, zawsze należy zdiagnozować przyczynę suchego kaszlu oraz jak najszybciej się go pozbyć.

Skuteczny środek na suchy kaszel

Skutecznym środkiem zwalczającym suchy kaszel u dzieci i u dorosłych jest Levopront. Wykazuje on działanie obwodowe, a więc odruch kaszlu zahamowany jest bezpośrednio w drogach oddechowych. W innych środkach natomiast odruch kaszlu hamowany jest w mózgu, co nie jest korzystne. Substancją czynną znajdującą się w leku Levopront jest Levodropropizyna i to właśnie ona odpowiada za działanie obwodowe. Levopront można podawać od 25. miesiąca życia. Nie działa on hamująco na układ oddechowy, nie wchodzi w interakcje z innymi lekami i nie zaburza oczyszczania
śluzowo – rzęskowego w drogach oddechowych. Dlatego rekomenduje się go jako lek o korzystnym profilu bezpieczeństwa. Każda osoba, która zmaga się z silnym kaszlem nocnym powinna pomyśleć o zastosowaniu tego preparatu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ