Przewlekłe zapalenie gardła dotyczy wielu osób, które na co dzień pracują lub przebywają w niesprzyjających dla układu oddechowego warunkach lub nadużywają swojego głosu. Tę dolegliwość objawiającą się kaszlem, chrypą i bólem często bagatelizujemy. Jednak to błąd, ponieważ w ten sposób narażamy się nie tylko na nieprzyjemne objawy, ale również infekcje. Dowiedz się, czym płukać gardło, by zadbać o higienę, jak również własny komfort i zminimalizować ryzyko choroby.

Czym płukać gardło? Domowe sposoby na nawilżenie błon śluzowych

Jeśli często czujesz uczucie suchości w gardle, przykre drapanie prowadzące do suchego kaszlu, a nawet nieprzyjemne dolegliwości bólowe, oznacza to, że twoje drogi oddechowe są podrażnione lub rozwinął się w nich stan zapalny. Wówczas warto zadbać o nawilżenie błon śluzowych. Kontroluj wilgotność powietrza w swoim otoczeniu i spożywaj więcej płynów. Jednak to nie wszystko. Warto zadbać o dodatkową ochronę.

Zatem czym płukać gardło? Wśród domowych sposobów często wymienia się napary z ziół, takich jak szałwia, rumianek i tymianek. Mają one właściwości odkażające i przeciwobrzękowe. Płukanka powinna być w letniej temperaturze. Podobne właściwości posiada także czosnek oraz miód, który dodatkowo łagodzi podrażnienia.

Dowiedz się, czym płukać gardło, aby załagodzić dolegliwość i stan zapalny

Domowe sposoby nie zawsze bywają jednak wystarczająco skuteczne, by złagodzić silny stan zapalny i przynieść ulgę. Poza tym nie każdy z nas lubi smak ziół, a tym bardziej czosnku. Czym płukać gardło w przypadku silniejszych dolegliwości? Sprawdzonym środkiem jest diklofenak w płynie, zawarty w preparacie Glimbax, ze względu na swoje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Substancja przyczynia się również do zwiększenia poziomu higieny, ponieważ nie pozwala się rozwinąć wirusowym lub bakteryjnym stanom zapalnym, a można jej również używać do płukania jamy ustnej.

Kiedy szczególnie warto płukać gardło odpowiednim preparatem?

Regularne płukanie gardła z pewnością ze względów higienicznych przyda się każdemu. Niektóre osoby z naturalnymi predyspozycjami do podrażnień, charakter pracy lub warunki panujące w otoczeniu powinny robić to koniecznie. Szkodliwe dla naszych dróg oddechowych są czynniki takie, jak suche powietrze (np. za sprawą klimatyzacji) i pył. Osoby, które z racji obowiązków zawodowych często korzystają ze swoich strun głosowych są z kolei narażone na permanentne stany zapalne w drogach oddechowych, które watro zwalczać między innymi poprzez płukanie gardła.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ