Podróż z czworonogiem, wymaga odpowiedniego i wcześniejszego przygotowania. Wszystko zależy od gabarytów naszego czworonoga. W zależności od jego rozmiarów niezbędne jest posiadanie odpowiedniego transportera bądź klatki. Jest to zabezpieczenie dla samego zwierzaka, w przypadku wypadku samochodowego, ale również ludzi podróżujących razem z nim.

Ważne są zabezpieczenia

Nie raz zapewne widzieliście psa, bądź kota podróżującego na przednim siedzeniu pasażera, bez żadnych zabezpieczeń. Nie raz widzieliście też psa, swobodnie wędrującego po samochodzie. Bez względu na to, czy jest to pies ważący 5 kg czy 40 kg – jest to ogromne zagrożenie zarówno dla niego jak i dla ludzi. Wyobrażasz sobie, że mały piesek nagle wchodzi Ci pod pedał gazu bądź hamulca? Chyba nie trzeba kontynuować rozwoju wypadków. Prawa fizyki są nieubłagalne – kot bądź pies ważący 3 kg, w przypadku zderzenia przy prędkości 50 km/h, może ważyć pond 90 kg! Mam nadzieję, że wierzysz mi teraz, że zabezpieczenie podróżujących zwierzaków jest niezwykle ważne.

Jak zabezpieczyć zwierzaka?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie specjalnego transportera bądź klatki, która przeznaczona jest do przewozu zwierząt. Dostępne są one w sklepach zoologicznych, chociażby maxandmrau.pl – możesz kupić bez wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak, by były one odpowiednio duże – zwierze musi mieć w nich możliwość odpowiedniego, swobodnego ułożenia się. Ponadto, klatka musi zostać umieszczona w odpowiednim miejscu w pojeździe. Tak, by podczas gwałtownego hamowania bądź wypadku nie przemieszczała się po kabinie. Warto pomyśleć o zamontowaniu kraty, oddzielającej strefę pasażerską od bagażowej. Zabezpieczy ona pasażerów nie tylko przed bagażami, ale również zwierzakiem. Oczywiście możemy wstawić klatkę bądź transporter do bagażnika nieposiadającej kraty, jednak pamiętajmy, by przymocować ją „na sztywno”. Małe klatki mogą być umieszczone w strefie pasażerskiej, jednak konieczne jest dociśnięcie ich fotelem.

Pamiętajmy, że jako właściciele jesteśmy odpowiedzialni za nasze zwierzaki. Musimy zadbać, by podróż wiązała się dla nich z jak najmniejszym stresem ale jak największym bezpieczeństwem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ